Brad Pitt ünlü müzisyenin belgeselini yapacak

Brad Pitt, 2017’de hayatını kaybeden müzisyen Chris Cornell’in hayatını anlatacak bir belgesel için hazırlıklara başladı.

© YouTube
Brad Pitt ünlü müzisyenin belgeselini yapacak

Hollywood'a oyuncu olarak damga vuran ve son yıllarda yapımcılığa soyunan Brad Pitt, ünlü yönetmen Peter Berg ile birlikte 2017’de hayatını kaybeden müzisyen Chris Cornell’in hayatını anlatacak bir belgesel için hazırlıklara başladı.

ADI AÇIKLANMADI

Soundgarden ve Audioslave gruplarının üyesi olan efsanevi müzisyen Chris Cornell’in yaşamını konu edinecek olan belgeselin adı açıklanmadı.

Pitt ile Berg’ün yönetmenliğini de üstleneceği belgeselin yapımcıları arasında sanatçının eşi Vicky Cornell de yer alacak. Belgesel Cornell’in hem kişisel yaşamı hem de müzik kariyerinden kesitler sunacak.

CHRIS CORNELL KİMDİR?

Christopher John Boyle (Chris Cornell), 20 Temmuz 1964 tarihinde ABD'nin Washington eyaletine bağlı Seattle'da dünyaya geldi. Müzik kariyerinde ilk olaran Soundgarden'ın vokalistiyken, grubun dağılmasının ardından Audioslave grubunu kurdu ancak bu grup da 2007 yılında dağıldı. Grubun dağılmasının ardından solo kariyerine devam eden Chris Cornell, 2007'nin Haziran ayında Carry On adlı ikinci solo albümünü piyasaya sürdü.

2010 yılında aldığı kararla yeniden Soundgarden'a dönen Chris Cornell, 18 Mayıs 2017 günü 52 yaşında hayata gözlerini yumdu.

SIRADAKİ HABER