Bu hafta yedi film vizyonda

Sinema salonlarında bu hafta üçü yerli, yedi film vizyona girdi. Sevdiği insanları yeme isteği duyan ve bunun altında yatan sebepleri öğrenmek için babasını bulmaya çalışan bir kadının hikâyesinin anlatıldığı 'Bones and All' ve Athena grubunun solisti Gökhan Özoğuz'un Adana'da gittiği bir tamircide yaşadığı olayların anlatıldığı 'Kendi Yolumda' beyazperdede...

© TWITTER
Bu hafta yedi film vizyonda

KEMİKLER VE HER ŞEY

İtalyan sinemacı Luca Guadagnino’nun filmi ‘Kemikler ve Her Şey’, toplumun kıyılarında hayatta kalmayı öğrenen genç bir kadın ile dışlanmış ve hakları elinden alınmış bir genç arasındaki ilişkiyi anlatıyor.

ABD ve İtalya ortak yapımı filmin başrollerinde Taylor Russell, Timothee Chalamet ve Mark Rylance oynuyor.KENDİ YOLUMDA

Ömer Faruk Sorak’ın yönettiği ‘Kendi Yolumda’nın başrollerinde müzisyen Gökhan Özoğuz, Gökçe Bahadır, Tamer Levent ve Ferit Aktuğ yer alıyor.

Komedi ve dram türündeki filmin konusu özetle şöyle:

“Gökhan Özoğuz, Adana'da gittiği tamircide, bir tamirci çırağı olan Ömer Ali ile karşılaşır. Ömer Ali'nin kendisine dinlettiği şarkıyı beğenir ve işin peşini bırakmamasını söyler. Baskıcı babasının yanında çalışmakta olan genç tamirci, Gökhan’a ‘Sen de benimki gibi bir aileye, benim doğduğum gibi bir tamirhaneye doğsaydın, Athena Gökhan olabilir miydin?’ sorusunu yöneltir. Bu sorudan etkilenen Gökhan, arabanın tamirini beklerken uykuya dalar.”

KUTSAL ÖRÜMCEK

İranlı ödüllü yönetmen Ali Abbasi’nin ‘Kutsal Örümcek’ adlı yeni filminin başrolünde Zar Amir-Ebrahimi, Mehdi Bajestani ve Arash Ashtiani yer alıyor.

Film, İran’ın kutsal şehri Meşhed’i ahlaksız ve yozlaşmış sokak kadınlarından temizlemek için kendi dini arayışına girişen bir adamı ve seri katile dönüşen bu adamın peşine düşen bir kadın gazeteciyi odağına alıyor.POŞETTEN KANATLAR

Mustafa Özer’in yönettiği; Şevki Özcan, Gülnihal Demir ve Jale Ak’ın rol aldığı ‘Poşetten Kanatlar’, engelli bir çocuğun uçma hayalini gerçekleştirmeye çalışan arkadaşlarını ve hayaline ulaşmayı bekleyen çocuğun hikayesini ele alıyor.

ONE PIECE FILM: RED

Japon yönetmen Goro Taniguchi’nin filmi ‘One Piece Film: Red’, milyonlarca hayranı olmasına rağmen daha önce kimsenin yüzünü görmediği, dünyanın en iyi sanatçısı olan Uta’nın hikayesini konu ediyor. Uta, müzik adası Elegia’da ilk canlı konserini verecektir. Bu konser sayesinde hayranları artık onu görebilecektir. Adaya gidenlerrasında Luffy ve Hasır Şapka Korsanları da vardır. Konser başladığında onlar Uta ile ilgili tahmin edemeyecekleri şeyler öğrenir.

TEHLİKELİ OYUN

Russell Crowe’un yönetmenliğini yaptığı gerilim filmi Tehlikeli Oyun (Poker Face), büyük kazançların ve kayıpların olduğu poker dünyasına odaklanıyor. Milyarder Foley, en iyi arkadaşlarına asla unutamayacakları bir gece hazırlıyor ve onlara hayal bile edemeyecekleri kadar çok para kazanma şansı tanıyor. Ancak bu oyunu oynamak için, oyuncuların hayatları pahasına korudukları tek şeyi, yani en özel sırlarını ortaya dökmeleri gerekiyor. Oyun ilerledikçe, Foley'in arkadaşları oynadıkları oyunun gerçekte ne hakkında olduğunu keşfediyor.

MİHREZ 2: CİN PADİŞAHI

Yönetmen koltuğunda Ahmet Arslan’ın oturduğu yerli korku filmi, 2015 yılında gösterime giren Mihrez: Cin Padişahı filminin devamında gelişen olayları konu ediniyor. Korku filmi sevenlere 89 dakikalık bir gösteri sunan yapıtın oyuncu kadrosunda ise Levent Çakır, Zülfü Hamit Altın, Hande Göktepe, Şengül Kaya ve Jale Ak bulunuyor.

SIRADAKİ HABER