Diane Keaton’dan yıllar sonra gelen itiraf: “Kitabı hiç okumamıştım”

Ünlü oyuncu Diane Keaton, Baba filmindeki rolü için seçmelere katıldığında filmin uyarlandığı kitabı hiç okumadığını itiraf etti.

© GETTY IMAGES
Diane Keaton’dan yıllar sonra gelen itiraf: “Kitabı hiç okumamıştım”

Akademi Ödüllü ünlü oyuncu, perşembe günü Hollywood’daki TCL Chinese Theatre’da gerçekleşen el ve ayak izi töreni sırasında kariyeri ile ilgili samimi bir itirafta bulundu.

Diane Keaton, kariyerindeki en önemli işlerden biri olduğunu söylediği Baba filmindeki rolü için, “Tek bir şey bilmiyordum. Sadece seçmelere gidiyordum. Sanırım bu benim için harikaydı. Sonra kitabı okumak zorunda kaldım” dedi.

Mario Puzo’nun romanından Francis Ford Coppola’nın 1972’de uyarladığı filmde, Al Pacino’nun canlandırdığı Michael Corleone’nin eşi Kay Adams-Corleone’yi canlandıran Keaton, daha sonra 1974 ve 1990’daki devam filmlerinde de bu rolü üstlenmeye devam etti:

“Ne kadar şanslı olduğumu düşünüyorum. Düşündüğüm şey bu. İş bulmam gerekiyordu. Ben de oradaydım ve beni çağırdılar, ardından da Al Pacino’yu kadroya aldılar.”

Keaton ayrıca Al Pacino’nun karşısında olmaktan da övgüyle söz etti ve stüdyonun Al Pacino’yu hiç istemediğini, ancak ikili okumadan sonra seçildiğini anlattı: “Bu filmde Al Pacino’nun olmadığını düşünebiliyor musunuz?”

Katıldığı törende Keaton’a 27 yaşındaki kızı Dexter Keaton, 22 yaşındaki oğlu Duke Keaton ile küçük kız kardeşi Dorrie Hall eşlik etti.

SIRADAKİ HABER