"Dünyada ilk"; geline kitap taktı

Beyoğlu’ndaki Turkuaz Sahaf’ın sahibi Emin Nedret İşli, hukukçu ve senarist Lara Bulut Tecim ile iş insanı Arkın Tecim çiftinin düğününde geline "kitap taktı."İşli, fotoğrafın üzerine “Tarihte bir ilk, sahaf geline kitap takıyor. Ama ne kitap” diye yazdı.

© TWITTER
"Dünyada ilk"; geline kitap taktı

Düğünlerde gelin ve damada takılan ilginç hediyeler zaman zaman haberlere konu olur. Kokoreç, pastırma, sucuk gibi şarküteri ürünlerinden cep telefonuna, lastik jantına kadar envayi çeşit takı haberlerini okuduğumu hatırlıyorum. Evlenen çiftin şakacı arkadaşlarının mesleklerine göre değişiyor hediye takılar. Bu kez ilginç ama bir o kadar da hoşuma giden bir takı töreni görüntüsü düştü önüme." ifadesini kullandı. 

Yılmaz yazısında şunları kaydetti:

"Sahaf dünyasının duayen isimlerinden, Beyoğlu’ndaki Turkuaz Sahaf’ın sahibi Emin Nedret İşli paylaştı Instagram hesabından. Hukukçu ve senarist Lara Bulut Tecim ile iş insanı Arkın Tecim çiftinin düğününe katılan ve çiftle poz veren İşli, fotoğrafın üzerine “Tarihte bir ilk, sahaf geline kitap takıyor. Ama ne kitap” diye yazmış. Takipçilerinin hediye edilen kitabı merak edeceklerini çok iyi bildiği için altına açıklamasını da yazmış:

“Takı takma töreninde kıdemli bir sahaf olarak geline kitap takısı yaptım. Gelin ve damat kitap kurdu olunca havaya uçtular. Böylelikle düğün tarihinde bir ilk gerçekleşmiş oldu.

Meraklısına not: Takılan(!) kitap Tanpınar, Saatleri Ayarlama Enstitüsü ilk baskı.

Gelin Lara Bulut’un Ahmet Hamdi Tanpınar’a olan hayranlığı ve sevgisi nedeniyle ilk baskı ‘Saatleri Ayarlama Enstitüsü’nü armağan ettiğini söyleyen Emin Nedret İşli, kitaba artan ilk baskı fiyatları nedeniyle çiftlere “ihtiyacınız olursa satabilirsiniz” kaydını da düşmüş.

Hem maddi hem manevi değeri yüksek bir hediye. Bir de Ahmet Hamdi Tanpınar tarafından imzalı olsaydı sırf bu hediye için hemen evlenecek pek çok kitapsever çıkardı ortaya."

SIRADAKİ HABER