“İlk kadın başrol” olduğunu iddia eden Jennifer Lawrence’a tepki

Oscar ödüllü aktris Jennifer Lawrence, son röportajında iddia ettiği bazı ifadeler sebebiyle eleştiri yağmuruna tutuldu.

© DepoPhotos
“İlk kadın başrol” olduğunu iddia eden Jennifer Lawrence’a tepki

32 yaşındaki ABD’li oyuncu Jennifer Lawrence, 2012 yılında yer aldığı “Açlık Oyunları” filminde aksiyon filmi kategorisindeki “ilk kadın başrol oyuncusu” olduğunu iddia ettiği için eleştirildi.

Variety ile yaptığı bir röportajda Lawrence önce Hollywood’u başrollerde yer alması için kadın yerine erkekleri seçtiği için eleştirdi.

Devamında aksiyon filmlerinde daha fazla kadının başrolde yer alması için kalıbı kıranın “Açlık Oyunları” filmindeki Katniss Everdeen karakteri olduğunu söyleyen Lawrence, bu sefer ise eleştiri oklarının hedefi oldu.


“Alien” filminin başrolü Sigourney Weaver…

Kendisinden önce böyle bir yapımda başrol olan bir kadın olmadığını iddia eden aktris, 1979’da “Alien” filminde başrolde yer alan Sigourney Weaver’ı göz ardı ettiği için açıklaması internette tepki topladı.

Açıklama, Variety’nin sosyal medya hesabından tweet atılsa da yoğun tepkinin ardından kısa sürede silindi. Röportajın videosu ise yayınlanmaya devam etti.

SIRADAKİ HABER