İş Sanat'ta Nâzım Hikmet'li dinleti gerçekleşti

İş Sanat'ın sosyal medya hesapları ile internet sitesinden yayımlanan etkinlik, sezon sonuna kadar ücretsiz izlenebilecek

© TWITTER
İş Sanat'ta Nâzım Hikmet'li dinleti gerçekleşti

İş Sanat'ın yıllardır sürdürdüğü dinleti serisine bu ay Nâzım Hikmet konuk oldu. Atilla Birkiye'nin hazırladığı "Bir Tren Kalkar Haydarpaşa Garı'ndan" başlıklı dinletiyi Mehmet Birkiye sahneye uyarladı, müzik yönetmenliğini Serdar Yalçın üstlendi.

Nâzım Hikmet'in 1940'larda yazdığı "Memleketimden İnsan Manzaraları" eserinden bir seçki ile sunulan "Bir Tren Kalkar Haydarpaşa Garı'ndan" başlıklı dinleti gerçekleştirildi. Şiirleri Tilbe Saran, Hümay Güldağ, Metin Belgin, Bülent Emin Yarar ve Hakan Gerçek'in seslendirdiği dinleti seyircisiz kaydedildi.

İş Sanat'ın sosyal medya hesapları ile internet sitesinden yayımlanan etkinlik, sezon sonuna kadar ücretsiz izlenebilecek.

İş Sanat'ın Aralık ayı etkinlikleri şöyle:
Aralık ayındaki diğer etkinlikleri de çevrimiçi izleyicilerle buluşmaya devam edecek İş Sanat'ın Okuma Tiyatro'sunda William Shakespeare'in "Bir Yaz Gecesi Rüyası" ve "Kuru Gürültü” eserlerinden seçilmiş bölümler, 23 ve 30 Aralık'ta yayımlanacak.

İş Sanat Masal Tiyatrosu'nda "Çizmeli Kedi" 20 Aralık'ta ve "Jack ve Fasulye Sırığı" 27 Aralık'ta minik sanatseverlerin beğenisine sunulacak

SIRADAKİ HABER