Joe Pesci’den yıllar sonra gelen “Evde Tek Başına” itirafı: “Ondan uzak durdum”

Evde Tek Başına'nın kötü adamı olarak izleyenlerin önüne çıkan ve küçük yıldız Macaulay Culkin ile muhteşem bir uyumla çalışan başarılı oyuncu Joe Pesci, filmin çekimleriyle ilgili yıllar sonra bir itirafta bulunuyor.

© Shutterstock
Joe Pesci’den yıllar sonra gelen “Evde Tek Başına” itirafı: “Ondan uzak durdum”

Yılbaşı yaklaşırken bu zamanların vazgeçilmezlerden biri olan Evde Tek Başına pek çok sinema izleyicisinin hâlâ favorisi. Gişede de başarılar elde eden filmin, bir sonraki yıl devam filmi de çekilmiş ve oyuncu kadrosunda yine Macaulay Culkin ile başına bela olduğu Joe Pesci rol almıştı.

Pesci yıllar sonra belki de filmlerin neden bu kadar çok sevildiğine dair bir itirafta bulunuyor. Ve Evde Tek Başına setinde Macaulay Culkin’den kaçtığını anlatıyor: “Onunla etkileşimlerimi kasıtlı olarak sınırladım.”

Culkin 10 ve 12 yaşındayken 1990 ve 1992’de Noel komedisi ve devamı niteliğindeki filmde yine çocuk yıldızın karşısında yer aldı.

İlk filmde Pesci, ailesi kaybolunca geride kalan Kevin’in evine girmeye çalışan iki soyguncudan biri olan Marv’ı canlandırdı. Bir yıl sonra geçen devam filminde de Kevin, soyguncular peşinde New York’ta mahsur kaldı.


Metot oyunculuğu benimsemesiyle tanınan Pesci, Culkin’in yaşına rağmen genç rol arkadaşından çekim yapmadıkları zamanlarda uzak durmayı seçtiğini söylüyor: “Macaulay’ın gerçekten tatlı bir çocuk olduğunu ve yaşına göre çok profesyonel olduğunu hatırlıyorum. Ancak karakteri Kevin ve benim karakterim arasındaki dinamiği korumak için onunla etkileşimlerimi kasıtlı olarak sınırladım.”

Pesci bunun nedenini ise; “Herhangi bir şekilde dost olduğumuzun ekrana yansımasını istemedim. Düşmanca ilişkilerin bütünlüğünü korumak istedim” diyerek açıklıyor.

SIRADAKİ HABER