Kırmızıgül Oscar seçimlerinde tam bir rezalet yaşanıyor

Türkiye'nin Oscar aday adayını belirleme yöntemini eleştiren Mahsun Kırmızıgül, Twitter paylaşımında "Oskar seçimlerinde neresinden bakarsanız bakın tam bir rezalet yaşanıyor. 16 kurul üyesinin ezici çoğunluğu bağımsız sinemacı" ifadelerine yer verdi.

© Twitter
Kırmızıgül Oscar seçimlerinde tam bir rezalet yaşanıyor

Türkiye’nin ABD’de yapılacak 92’nci Akademi Ödülleri (Oscar) için adayı adayı, yönetmenliğini Semih Kaplanoğlu’nun yaptığı “Bağlılık Aslı” filmi oldu.

Yönetmen ve oyuncu Mahsun Kırmızıgül ise Twitter hesabından yaptığı açıklamada, aday adayı belirleme yöntemini eleştirdi. Kırmızıgül, “Oskar seçimlerinde neresinden bakarsanız bakın tam bir rezalet yaşanıyor. 16 kurul üyesinin ezici çoğunluğu bağımsız sinemacı. Kültür bakanlığına en büyük katkıyı sağlayan ana akım sinemasını yerle bir etmeye devam edin” ifadelerini kullandı.

“Bu arada bu ülkede herkes kendi çabası ile büyük risklere girerek bağımsız filmler yapıyor” diyen Kırmızıgül, şöyle devam etti: “İnsanların emeğine saygı göstermeli, hak yenmemeli. Ayrıca bir filmin sanat filmi olup olmadığını ise zaman belirler.”

Oscar aday adayı Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ile 13 kişilik seçici kurul tarafından belirleniyor. (HABER MERKEZİ)

SIRADAKİ HABER