Lara Di Lara ile ‘festival gibi gece’

Türkçe alternatif müziğin dikkat çeken seslerinden Dilara Sakpınar’ın solo projesi Lara Di Lara, Kadıköy’de ‘festival gibi bir gece’ye hazırlanıyor.

© Twitter
Lara Di Lara ile ‘festival gibi gece’

İstanbul Kadıköy’de bulunan [mecra]’da ‘festival gibi gece’ adı altında düzenlenen etkinlik, yükselen stand-upçı Efe Tunçer’in gösterisiyle açılacak. 

Gösterinin ardından Radyo Babylon’un DJ’lerinden larda yüzen, kabine geçip sahneye ısıtacak. 

Daha sonra alternatif müzikte yeni bir soluk olan ve yorumuyla büyük ilgi çeken sanatçı Lara Di Lara konseri başlayacak.

Gecenin sonunda da ilk jenerasyon radyo programcılarından olan Hakan Tamar, seçkileriyle sahnede olacak.

Lara Di Lara kimdir?
Müziğe küçük yaşta başlayan yarı İsveçli yarı Türkiyeli Dilara Sakpınar, Istanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü’nden mezun olduktan sonra 123 ile müzik kariyerine başladı. Grup ile dört albüm kaydetti. Besteci ve söz yazarı olarak zaman içinde biriktirdiği parçalar “Oraya Doğru” adındaki ilk albümüyle hayat buldu. 2014’ün Nisan ayında bu albümün çıkmasıyla solo kariyerine Lara Di Lara olarak başlayan sanatçı, Sony Music etiketiyle yayınlanan ve 16 yeni şarkıdan oluşan ikinci stüdyo albümü “Hazineler Içindesin”i 2017 yılında dinleyiciyle buluşturdu. 2018’in Mayıs ayında ise yeniden yorumladığı “Su Ver Leylam” single olarak yayınlandı.

Türkiye’nin önemli mekanları ve festivallerinde sahne alan Lara Di Lara 2018’de Hollanda, Belçika, Almanya ve Avusturya’yı kapsayan Avrupa turnesi gerçekleştirdi. Alternatif müzikte yeni bir soluk olan ve yorumuyla büyük ilgi çeken sanatçı, geçtiğimiz Mayıs ayında Eskişehir Devlet Senfoni Orkestrasıyla birlikte konser verdi. Müziğini “Gözümden, içimden, kafamdan, sesimden; toprak, hava ve suda olan bitenler hakkında” diyerek tanımlayan Lara Di Lara, yumuşak vokali ve dinleyeni başka sulara taşıyan yorumuyla dikkatleri üzerine çekmekte.

SIRADAKİ HABER