Mariah Carey, 20 milyon dolar ödemekten kurtuldu

Haziran ayında Mariah Carey'nin tüm zamanların en çok dinlenen şarkısı unvanına sahip "All I Want For Christmas Is You" için dava açılmış ve şarkının çalıntı olduğu iddia edilerek 20 milyon dolar tazminat istenmişti; ancak dava düştü.

© DepoPhotos
Mariah Carey, 20 milyon dolar ödemekten kurtuldu

1994'te çıkan ve Mariah Carey'nin seslendirdiği “All I Want For Christmas Is You” telif hakkı iddialarıyla uzun bir süre gündemde kaldı. Mariah Carey ve ortak yazar Walter Afansieff'a; Vince Vance & the Valiants'ın 1989 tarihli “All I Want For Christmas Is You” adlı şarkısının ihlal edildiğini iddia eden söz yazarı Andy Stone tarafından dava açılmıştı.

Şarkının Mariah Carey'nin seslendirdiği versiyonu 1994'te çıktı ve yılbaşı zamanlarının vazgeçilmezi oldu. Stone ise şarkısının 1993’te yayınlandığını iddia etmiş ve 20 milyon dolar tazminat istemişti.

Bu popüler şarkı yüzünden bir süredir sorun yaşayan Mariah Carey, nihayet sorundan kurtulmuş gibi görünüyor. Andy Stone, salı günü davasını geri çekmek için başvurdu ve dava düştü.

Şarkının Carey versiyonu yalnızca Spotify'da 1 milyardan fazla dinlenmeye sahip. Ayrıca geçen yıl, Billboard Hot 100 Singles listesinde üç ayrı seferde 1 numaraya ulaşan ilk şarkı oldu.

SIRADAKİ HABER