Netflix’te yeni rekor… Wednesday, Stranger Things’i tahtından indirdi

Tim Burton'ın yönetmen koltuğunda oturduğu Netflix'in yeni dizisi Wednesday, yayın devindeki ilk haftasında bir hit haline geldi. Dizi, Stranger Things'i geride bırakarak 341,2 milyon izlenme saatiyle rekor kırdı.

© Netflix
Netflix’te yeni rekor… Wednesday, Stranger Things’i tahtından indirdi

Bir zamanlar Christina Ricci’nin Addams Ailesi’ndeki performansıyla bütünleşen Wednesday, bu defa akış platformu Netflix’te kendi maceralarıyla yer alıyor.

Jenna Ortega’nın canlandırdığı karakter Wednesday ile aynı adı taşıyan dizi, 23 Kasım’da yayınlanmaya başladı ve Netflix’e göre Stranger Things’i geride bırakarak 341,2 milyon izlenme saatiyle rekor kırdı.

Netflix paylaştığı bir tweet’te şunları yazdı: “Wednesday, 341,2 MİLYON SAAT ile Netflix’te bir haftada en çok izlenen dizi rekorunu elinde tutuyor! Jenna Ortega’nın oynadığı dizi, 83 ülkede 1 numara ve Stranger Things 4’ün rekorunu kırıyor.”

Dizi, yayınlandıktan sonra The Crown, 1899 ve Dead to Me gibi son derece iddialı yapımları geride bırakarak en çok izlenenler listesinin zirvesine yükseldi.

İKİNCİ SEZON OLACAK MI?

Bu kadar çok beğeni alıp izlenme rekorları kıran dizinin ikinci sezonu ile ilgili de beklentiler arttı. Şovun baş yapımcısı, Wednesday’in ikinci sezonunun gündemde olabileceğini doğruladı.

Netflix dramasının ortak yaratıcısı ve sorumlu yapımcısı Alfred Gough, Addams dünyasında kesinlikle keşfedebileceğiniz daha çok şey olduğunu söyleyerek olası bir devam filmine işaret etti. Gough, “Miles Millar ve ben kendi aramızda bunun hakkında konuşuyoruz” dedi.

Millar da yapımcıların sadece Wednesday yerine ailenin diğer üyelerine odaklanmaya istekli olduğu görüşmelerin sürdüğünü doğruladı.

Addams Ailesi filmlerinde Wednesday olarak rol alan Christiana Ricci de dizide yer alıyor.

1991 yapımı Addams Ailesi ve 1993’teki devam filminde Wednesday olarak kamera karşısına geçen Christina Ricci de Netflix dizisinde öğretmen Marilyn Thornhill olarak yer alıyor. Ayrıca yapımda Catherine Zeta-Jones, Luis Guzman gibi isimler de yer alıyor.

SIRADAKİ HABER