Neyden perdesiz gitara elektro gitardan çağlamaya; Volkan İncüvez'den Kırım Kilisesi'nde konser

24 Mayıs 2019’da 20:30’da başlayacak konserin biletleri kapıda satılacak

© IMAGES
Neyden perdesiz gitara elektro gitardan çağlamaya; Volkan İncüvez'den Kırım Kilisesi'nde konser

Volkan İncüvez “Kün” albümünü Sanatatak organizasyonuyla Kırım Kilisesi‘nde tanıtacak. 24 Mayıs 2019’da 20:30’da başlayacak konserin biletleri kapıda satılacak.

Neyden perdesiz gitara, elektro gitardan çağlamaya, farklı enstrümanlarla yaptığı HEPYEK solo projesinin yanı sıra, Vi Quartet, Ebren Trio, Kırkbinsinek, Du-Yek ve Debdebe gibi çoklu müzik projeleriyle İstanbul müzik sahnelerinin üretken isimlerinden Volkon İncüvez, ilk solo albümü Kün ile müzik tarihinin ilk çok sesli ney albümünün de sahibi oldu. 

“Önce sessizlik ve karanlık vardı. Sonra oradan bütün sesler ve ışıklar doğdu. Her bir yöne dağıldılar, boşluklara yeni şekiller vererek evrene doldular, var ettiler, var oldular. 13.8 milyar yıl önce yaşanan bu olaya “büyük patlama” yani “kün” dendi. Evrenden ilham alan, onun bilinen en uzak noktası olan GRB (gama ray burst) 090423’ten yola çıkıp, on sekiz bin âlemi dolaşan, yolda kara deliklere düşen, pulsarlarla dönen ve sonunda dünyaya varan bu yolculuk, nefesin ney içindeki yolculuğunun adeta tezahürüdür. Artık, nefes zaman olur gönül ise göz. Evrenin uzaklarına bakarak seyreder; “Huuu” der içine ‘‘kün” olur dışına.”

Kapıda bilet alabilmek için sanatatak@gmail.com adresine mesaj atarak rezervasyon yaptırmanız gerekiyor.

SIRADAKİ HABER