Taylor Swift hayranları, bilet satış sitesini çökertti

Taylor Swift hayranları, şarkıcının Amerika Birleşik Devletleri'ndeki yaklaşmakta olan konserine yoğun ilgi gösterdi. Son on yılın sanatçısı, 21. yüzyılda çıkış yapan en iyi sanatçısı gibi unvanları elinde bulunduran 32 yaşındaki şarkıcının konser biletleri satışa sunulduktan hemen sonra gördüğü yoğun ilgi yüzünden bilet satış sisteminin çökmesine neden oldu.

© REUTERS
Taylor Swift hayranları, bilet satış sitesini çökertti

Müzik endüstrisinin önde gelen bilet satış şirketlerinden Ticketmaster, Taylor Swift’in konser bileti satışlarını iptal etmek zorunda kaldı. Şirket, neden olarak da bilet sistemlerine yönelik olağanüstü yüksek talep ve bu talebi karşılamak için kalan biletlerin yetersiz olmasını gösterdi.

Şirket, iki milyon biletin salı günkü ön satışlar sırasında satıldığını ve platformda tek bir günde satılan en fazla bilet olduğunu söyledi. Ayrıca, bilet satmak isteyen botları ve lansmanları caydırmak için tasarlanan Verified Fan sisteminin daha önce sorunsuz bir deneyim sağladığını da belirtti.

Ancak, web sitesi Swift’in konserleri için bilet almaya çalışan hayranların yoğunluğuyla baş edemedi. Ticketmaster, salı günü 3,5 milyar sistem talebi aldığını ve bu sayının önceki en son yoğun ilgi gören bilet satışının dört katı olduğunu söyledi.

Ticketmaster’ın en büyük hissedarı Liberty Media CEO’su Greg Maffei, CNBC’ye verdiği demeçte, Swift talebinin beklentileri aştığını söyledi.

Swift’in son albümü Midnights, ticari bir başarı elde etti ve ekim ayında piyasaya sürülmesinin ardından Birleşik Krallık ve ABD de dahil olmak üzere dünya çapında listelerde rekor kırdı.

SIRADAKİ HABER