Türk ve Rus ressamlardan karma resim sergisi

Türk ve Rus ressamların eserlerinden oluşan "İstanbul-St. Petersburg, Suya Yansıyan Tarih" isimli karma resim sergisi, 16 Ekim'de sanatseverlerle buluşacak.

© Twitter
Türk ve Rus ressamlardan karma resim sergisi

'2019 Türkiye - Rusya Kültür ve Turizm Yılı' etkinlikleri kapsamında hazırlanan ve 7'si Türk, 7'si Rus toplam 14 ressamın eserlerinden oluşan sergi, 7 Kasım'a kadar Kethüda Hamam Beşiktaş Kültür Merkezi'nde sanatseverleri ağırlayacak. Sergide Türk ressamlar; Mahir Güven, Kadir Ablak, Memduh Kuzay, Hikmet Barutçugil, Hakan Esmer, Taner Alakuş, Aygül Okutan ile Rus ressamlar; İldar Ahmetvaliev, Azat Galimov, Salavat Gilazetdinov, Aleksey Talaşçuk, Sergey Temerev, Oleg Şirinkin ve Oleg Yudin'in eserleri yer alacak.

Toplamda 100 eserin bulunacağı sergideki çalışmalar, her iki ülkenin de "Kültür ve Sanat Başkenti" olarak kabul gören İstanbul ve St. Petersburg şehirlerinin karakteristik mimarisini ve panoramik görünümlerini (camiler, kanallar, kiliseler, köprüler, kuleler, saraylar) yansıtacak. 

Rusya Federasyonu'nun İstanbul Başkonsolosluğu ve Beşiktaş Belediyesi'nin işbirliği ile gerçekleşen projenin, iki ülke arasında kültür ve sanat ilişkilerini daha da güçlendirmesi hedefleniyor.

SIRADAKİ HABER