Annesi ve babasını öldürmüş… Kate Moss’u da takip ediyordu

Kate Moss'u takip ettiği için uzaklaştırma emri verilen adam, 67 yaşındaki babasını ve 73 yaşındaki annesini öldürdüğünü itiraf etti.

© Shutterstock
Annesi ve babasını öldürmüş… Kate Moss’u da takip ediyordu

40 yaşındaki William Warrington, 67 yaşındaki babası Clive ve 73 yaşındaki annesi Valerie’yi, öldürmekten suçlu bulundu. Cheltenham’dan Warrington, cinayet suçlamalarını reddetmişti, ancak bu sabah Bristol Crown Court’taki bir duruşmada anne ve babasını öldürdüğünü itiraf etti.

Warrington’ın, daha önce süper model Kate Moss’un evine eşyalar bıraktıktan sonra yasaklama emri almış olması da dikkat çekti.

Savcı Richard Atkins, 2019’da Oxford Sulh Ceza Mahkemesi’ne yaptığı açıklamada, eylemlerinin söz konusu ünlü ve ailesi için sıkıntıya neden olduğunu söylemişti. Warrington Kate Moss’un evine bir şişe şampanya, kek ve bir keresinde de içinde tehdit notu olan metal bir miğfer bırakmıştı. Daha sonra da aynı adrese Operadaki Hayalet maskesini bıraktı.


ANNE VE BABASINI ÖLDÜRDÜ
Warrington’ın boşanmış olan ebeveynleri, bu yıl 2 Mart sabahı Gloucestershire’da iki ayrı adreste ölü olarak bulundu.

Katil, bu yıl 17 Şubat’ta ev arkadaşına bıçakla saldırdığı sırada tutuklanmış ve ardından da ruh sağlığı yasası uyarınca gözaltına alınmıştı. Gloucester’daki Wotton Lawn psikiyatri ünitesine alınan Warrington, 1 Mart öğleden sonra Wotton Lawn’dan ayrıldı. Personel Warrington’ın kaybolduğunu keşfettiğinde gece yarısıydı.

Bu sırada 40 yaşındaki cani, annesinin boğazını kesmiş ardından da bir taksi tutarak babasının evine geçmişti. Babasının dairesindeyken, komşular yüksek çarpma sesleriyle ve yaşlı adamın “Bunu neden yapıyorsun?'” diye bağırmasına uyandı.

Polisi çağıran komşular bu arada Warrington’ın “Bundan gerçekten zevk alacağım” dediğini duydu. Warrington, yakalandıktan sonra yüksek güvenlikli bir psikiyatri tesisi olan Broadmoor Hastanesi’nde gözaltında tutuluyor.

YAKINLARI ŞOKE OLDU
Cheltenham General Hospital’da 13 yıl boyunca Valerie Warrington ile birlikte çalışan cerrah Charlie Chan, olayın duyulmasından sonra Facebook’ta duygu yüklü bir paylaşım yaptı:

“Bu habere çok üzüldüm. Val ile 13 yıl boyunca beraber çalıştık. Clive da bizim evimizde çalıştı ve ben onların çocuklarının büyümesini izledim. Dünya ne hale geldi? Val, 2000 yılında Cheltenham’a ilk geldiğimde sekreterim oldu ve 2013’te ben ayrılana ve Val de kardiyoloji bölümünde çalışmaya başlayana kadar birlikte çalıştık. Aslında salı sabahı yaşanan üzücü olaylara kadar hâlâ kardiyoloji bölümünde çalışıyordu. O son derece sevimli bir insandı, kibar, sevecen, sadık, her zaman gülümserdi.”

Müfettiş Roddy Gosden, Clive Warrington’ın bulunduğu Cheltenham’daki dairenin dışında kısa bir basın toplantısı düzenledi ve şunları söyledi: “Sabah 6.25 civarında, acil servisler Cheltenham’daki Sherborne Place’e ciddi bir saldırı ihbarı ile bir çağrı aldı. Memurlar 60’lı yaşlarında bıçak yaraları olan bir adam buldu. Olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından öldüğü belirlendi.”

SIRADAKİ HABER