Evinin önünde saldırıya uğrayan Serenay Sarıkaya'dan kadınlara çağrı

Evinin önünde saldırıya uğrayan Serenay Sarıkaya, Emniyet Genel Müdürlüğü'ne teşekkür ederek, kadınların Kadın Destek Uygulaması’nı (KADES) telefonlarına yüklemesi gerektiğini söyledi.

© INSTAGRAM
Evinin önünde saldırıya uğrayan Serenay Sarıkaya'dan kadınlara çağrı

Geçtiğimiz günlerde evinin önünde saldırıya uğrayan oyuncu Serenay Sarıkaya sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak kadınlara çağrıda bulundu. Sarıkaya, "Tüm kadınların telefonunda mutlaka olması gereken 'KADES' uygulaması doğrudan yakınınızda olan ilgili birimleri haberdar ediyor ve daha hızlı müdahaleyi mümkün kılıyor. Lütfen yükleyin…" dedi. 

Sarıkaya, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Herkese merhaba…

Son günlerde basına da yansıyan ve geçtiğimiz birkaç aylık süre boyunca bana, iş arkadaşlarıma, yakın çevreme zarar verme eğiliminde olan, korku dolu anlar yaşatan, tehdit eden ve psikolojik baskı yaratan şahıs ile ilgili emniyet teşkilatımızın olaya müdahale etmesi ve konuyu adli birimlere taşıması sonucu mahkeme tarafından bir karara varıldı.

Bu süre zarfında kendimi ne kadar çaresiz hissettiğimi, etrafımdaki sevdiğim insanları koruyamadığım duygusuyla ne kadar kahrolduğumu sizlere tarif etmem mümkün değil. Çok ama çok üzgünüm…

Bu ve benzeri nice hikâyeleri her gün bir sürü kadının yaşadığını bilmenin verdiği sorumlulukla bu mesajı paylaşmak istedim.”

'GÜÇLÜ POLİS KADINLARIN VARLIĞINI BİLMEK İÇİMİ BİR NEBZE DAHA RAHATLATTI'
“İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı aile içi ve kadına şiddet mücadele birimlerinden komiser Züleyha Hanım ve ekiplerine, bu süreci müthiş bir hassasiyetle yürütüp ben ve benim gibi kadınların yalnız olmadıklarını hatırlattıkları için teşekkür ederim. Onlar gibi güçlü polis kadınların varlığını bilmek açıkçası içimi bir nebze daha rahatlattı.

Nurdan Hanım bir de 'KADES' uygulamasından bahsetti. Tüm kadınların telefonunda mutlaka olması gereken bu uygulama doğrudan yakınınızda olan ilgili birimleri haberdar ediyor ve daha hızlı müdahaleyi mümkün kılıyor. Lütfen yükleyin…

Dilerim yazdıklarım faydalı olabilir… Sevgiyle kalın…"

NE OLMUŞTU?
Serenay Sarıkaya, otomobiliyle Etiler'deki evine doğru giderken iddiaya göre aracı kimliği belirsiz kişi tarafından tekmelendi. Oyuncu, olayın ardından Etiler Karakolu'na gidip şikayette bulundu. Saldırıda bulunan kişinin Serenay Sarıkaya'ya takıntılı olduğu ve sürekli adım adım takip edip, taciz ettiği öne sürüldü.

Serenay Sarıkaya, "Çok uzun zamandır yakın çevreme ve bana tehdit oluşturacak hareketlerde bulunuyor. Ofise de saldırmıştı aynı kişi. Evime kadar gelip böyle ciddi şeyler yapacağını düşünmemiştim açıkçası. Şikayet ettik umarım daha ileri gitmeden hallolur" ifadelerini kullandı.  Saldırı sırasında oluşan maddi hasarın önemli olmadığını sözlerine ekleyen Sarıkaya ayrıca, "Ofis arkadaşlarımı da korkuttu o gün, araçlara da zarar verdi. Ofisteki insanlara korku dolu anlar yaşattı. Dün de yardımcım Fatih Bey'e saldırdı, arabaya saldırdı. Şikayetçi oldum, Fatih Bey de oldu. Bugün tekrar görüşmeye gideceğiz halledeceğiz inşallah" diye konuştu.

SIRADAKİ HABER