Hazal Kaya: “Aşk-ı Memnu çekerken okulda uyuyordum”

Oyuncu Hazal Kaya, mezun olduğu İtalyan Lisesi’ndeki etkinlikte öğrencilerle buluştu. Okul hayatında yaşadıklarını anlatıp, deneyimlerini paylaşan Kaya, samimi açıklamalarda bulundu.

© DHA
Hazal Kaya: “Aşk-ı Memnu çekerken okulda uyuyordum”

İtalyan Lisesi mezunlarından Hazal Kaya, okulun düzenlediği etkinliğe katıldı. Kaya, katıldığı etkinlikte samimi açıklamalarda bulundu. Tekrar beş yıl daha okuyabileceğini ve hala en iyi arkadaşlarının lise arkadaşları olduğunu belirten Hazal Kaya, “Sanat tarihçisi olmak istiyordum. Tabağın arkasında bakıp ‘16'ncı yüzyıl dönemi falan' derler ya, etkileyici geliyordu bana. Okulu tercih etme sebebim oydu, ilk yaz Floransa'ya gitmiştim” şeklinde konuştu.

“AŞK-I MEMNU ÇEKERKEN OKULDA UYUYORDUM”

Erken yaşta atıldım iş hayatına. Mutlu olduğunuz işi yapın. Ben okulun sondan ikincisiydim. Buna şaşırmadık. O dönem Aşk-ı Memnu'yu çekiyordum, hiç uyumadığım bir seneydi. Gece özel derse gidiyordum. Okulda uyuyordum, zor bir seneydi benim için. Hiç kolay değildi” ifadelerine yer verdi.

“ÇAĞATAY ULUSOY ŞİMDİ EN YAKIN ARKADAŞLARIMDAN BİRİ”

Hazal Kaya, yapımcı Fatih Aksoy'un bir röportajda söylediği “Adını Feriha Koydum'un setinde, Hazal Kaya ile Çağatay Ulusoy birbirine bayılmazdı” açıklaması için, “10 yıl öncesinin olayı o. Çağatay şimdi en yakın arkadaşlarımdan biri” dedi.

SIRADAKİ HABER