Kanye West ve Kim Kardashian sonunda boşandı, nafaka miktarı merak konusu oldu

Rap yıldızı Kanye West ve reality şov yıldızı eski eşi Kim Kardashian boşanma süreçlerinde sonunda anlaşmaya vardılar.

© DepoPhotos
Kanye West ve Kim Kardashian sonunda boşandı, nafaka miktarı merak konusu oldu

2014 yılında evlenen ve 2021 yılında ayrılmaya karar verip boşanma süreçlerini başlatan Kim Kardashian (42) ve Kanye West’in (45) mahkeme sürecinde sona gelindi. Dört çocukları bulunan çift, resmi olarak boşandı.

ABD’deki Los Angeles Yüksek Mahkemesinde sunulan belgelere göre, ikilinin mal paylaşımı ve çocuklarının vesayeti sorunları çözüme kavuştu.

Buna göre, adını resmen değiştirip Ye yapan West ve Kardashian, çocuklarının vesayetini paylaşacak. Ayrıca hiçbir eş diğer eşe nafaka ödemeyecek.

Belgelere göre taraflar çocukları hakkında büyük kararlar vermeden önce birbirlerine danışacaklar. Çocukların özel güvenlik, okul ve üniversite masrafları paylaşılacak. Buna ek olarak West, Kardashian’a, aylık 200 bin dolarlık çocuk desteği ödemesi yapacak.

Çift, 2012’de birlikte olmaya başladı ve ilk çocukları 2013’te doğdu. West, o yıl daha sonra San Francisco Giants’ın sahildeki boş basketbol sahasında dev ekranı kullanarak evlenme teklif etti ve ikisi, 24 Mayıs 2014’te İtalya’daki bir kalede evlendi. İki ismin yaşları üç ila dokuz arasında değişen dört çocuğu var.

SIRADAKİ HABER