Kim Kardashian’dan Balenciaga’nın çocukları kullandığı reklamına tepki

Dünyaca ünlü lüks moda markası Balenciaga'nın son reklam filmine Kim Kardashian'ın ne tepki vereceği bir süredir merak konusuydu. Kardashian sonunda sessizliğini bozdu.

© AP
Kim Kardashian’dan Balenciaga’nın çocukları kullandığı reklamına tepki

Son reklam filminde çocukları kullandığı için eleştirilerin hedefi olan lüks İspanyol moda markası Balenciaga gündemden düşmüyor.

Tüm dünyada tepkilere neden olan çocukların seks oyuncakları ile poz verdikleri reklam filmine, markaya yakın isimlerin nasıl bir vereceği merak konusuydu. Öyle ki markayla özdeşleşmiş isimlerden biri olan Kim Kardashian bir süredir toplum tarafından tepki göstermesi için baskı görüyordu.


Kardashian sonunda sessizliğini bozdu. Kardashian sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Son birkaç gündür sessiz kaldım. Bu Balenciaga’nın son kampanyasına öfkelenmediğim için değil. Bunun nasıl olabileceğini kendi adıma anlamak ve ekipleriyle konuşma fırsatı elde etmek için yaptım. Dört çocuk annesi bir kadın olarak bu rahatsız edici görüntüleri gördüğümde adeta sarsıldım. Çocukların güvenliğine saygı gösterilmeli ve çocuk istismarının herhangi bir şekilde normalleştirilmesine yönelik bir girişimin toplumuzda yeri olmamalıdır. Nokta.” ifadelerinde bulundu.

Kardashian sözlerine, “Balenciaga’nın kampanyaları kaldırmasını ve özür dilemesini takdir ediyorum. Onlarla konuşurken konunun ciddiyetini anladıklarını ve benzer durumların tekrarlanmaması için gerekli önlemleri alacağına inanıyorum” ifadeleriyle devam etti.

Ancak Kardashian’ın açıklamaları sosyal medyada yeterli görülmedi. Birçok kişi bu açıklamalara rağmen ünlü reality şov yıldızının Balenciaga giymeye devam edeceğini öne sürerken, kesin bir dille markadan uzaklaşmasını beklediklerini yazdı. Kardashian’a tepkiler yükseldi.

SIRADAKİ HABER