Madonna 1 milyon dolar bağışladı

Madonna Bill Gates Vakfı’na 1 milyon dolar bağışladı: İlaç bulma çabasına ortak oluyorum.

Instagram
Madonna 1 milyon dolar bağışladı

Şarkıcı Madonna, geçtiğimiz hafta korona virüsü nedeniyle evlerinde kalan ve çektikleri videolarla dinleyicilere seslenmeye devam eden sanatçılar arasına katılarak Instagram üzerinden yaptığı, salgının dünyadaki insanları ‘eşitlediği’ açıklaması ile tepki çekti. Şarkıcı, tepki çekmesinin ardından hastalığa tedavi bulmak için çalışan 7 farklı araştırma laboratuvarına fon sağlamayı planlayan Bill ve Melinda Gates Vakfı’na 1 milyon dolar bağışladı.

Madonna, Instagram üzerinden paylaştığı videoda, “Bireysel ve küresel olarak olağanüstü bir durum yaşadığımız aşikar… Bunu kabullenmenin, hayata geçirmenin ve yaşam biçimimi değiştirmenin zaman aldığını kabul etmek zorundayım… Bill ve Melinda Gates Vakfı’nın korona virüsünü engelleyecek ya da tedavi edecek bir ilaç bulma çabasına ortak oluyorum” dedi.

NE OLMUŞTU?

Madonna, çiçeklerle süslenmiş bir küvette çıplak bir şekilde oturarak korona virüsüyle ilgili hislerini açıklamış, “Salgın büyük bir eşitleyici ve onunla ilgili en kötü şey aynı anda onun en iyi yanı. Salgınla ilgili korkunç şey hepimizi birçok açıdan eşit hale getiriyor olması. Salgınla ilgili muhteşem olan şey de bizi birçok açıdan eşit hale getiriyor olması” ifadelerini kullanmıştı. (HABER MERKEZİ)

SIRADAKİ HABER