Melike İpek Yalova kimdir? İşte Melike İpek Yalova’nın hayatı…

Melike İpek Yalova, 1984 doğdu. İlk oyunculuk deneyimini Muhteşem Yüzyıl dizisinde yaşayan Melike İpek Yalova son olarak Bir Zamanlar Çukurova dizisinde rol aldı. Peki, Melike İpek Yalova nereli ve kaç yaşında?

© Instagram
Melike İpek Yalova kimdir? İşte Melike İpek Yalova’nın hayatı…

Canlandırdığı karakterlerle kendine has bir hayran kitlesi oluşan Yalova, izleyicilerin karşısına son olarak Bir Zamanlar Çukurova dizisinde çıktı. Güzelliğinin yanı sıra oyunculuğu ile de beğeni toplayan Melike İpek Yalova merak konusu oldu. Peki Melike İpek Yalova kimdir? Nerede doğdu, kaç yaşında, boyu, kilosu, oynadığı diziler ve filmler… Melike İpek Yalova hakkında bilmek istediğiniz tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz…

MELİKE İPEK YALOVA KİMDİR?

Melike İpek Yalova 29 Nisan 1984 yılında Ankara'da doğmuştur. Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunudur. Mezuniyetin ardından İtalya Roma’ya gitmiş ve orada Roma La Sapienza Üniversitesi’nde Uluslararası Politikalar ve Kriz Yönetimi eğitimi almıştır. Eski Devlet Bakanı Yüksel Yalova'nın kızıdır.

İlk oyunculuk deneyimini Muhteşem Yüzyıl dizisinde canlandırdığı Kastilya Prensesi İsabella karakteri ile gerçekleştirmiştir. Karadayı, Hayat Şarkısı, Çember ve İnsanlık Suçu dizilerinde rol almıştır.

Şimdilerde ATV ekranlarında yayınlanmakta olan Bir Zamanlar Çukurova dizisinde Doktor Ala karakterine hayat veren Melike İpek Yalova, 1.57 metre boyunda, 50 kilo ve Boğa burcudur.

Melike İpek Yalova'nın rol aldığı diziler ve filmler:

2019 – Bir Zamanlar Çukurova (Ala) (TV Dizisi)
2018 – Can Feda (Sinema Filmi)
2018 – İnsanlık Suçu (Cevher) (TV Dizisi)
2017 – Çember (Leyla) (TV Filmi)
2016 – Hayat Şarkısı (Suzi) (TV Dizisi)
2012-2014 – Karadayı (Ayten) (TV Dizisi)
2011 – Muhteşem Yüzyıl (Prenses İsabella) (TV Dizisi)

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2019, 15:12
SIRADAKİ HABER