Melis Sezen’i hedef gösteren eski MHP’li vekil Ahmet Çakar’a tepki yağdı

Oyuncu Melis Sezen, Altın Kelebek törenindeki kıyafeti nedeniyle eski MHP'li vekil Ahmet Çakar tarafından hedef gösterildi. Sezen'in kıyafetinin kanunen suç olduğunu iddia eden Çakar'a sosyal medyada tepki yağdı.

© INSTAGRAM
Melis Sezen’i hedef gösteren eski MHP’li vekil Ahmet Çakar’a tepki yağdı

Eski MHP milletvekili Ahmet Çakar oyuncu Melis Sezen’i, geçen yıl Altın Kelebek Ödül töreninde giydiği kıyafet nedeniyle hedef aldı.

Akit TV’de yayınlanan programa katılan Çakar, “Bu ‘Sadakatsiz’ adlı dizide oynayan bir kız var. Adını falan bilmem. Geçen gün bir galaya çağırdılar

Bir kıyafet giymiş o kıyafet kanunen suç. Çünkü göğüs dekoltesi tamamıyla açık toplum içinde kendini gösteriyor. Yani sütyen yok” dedi.

Ahmet Çakar

Başta kadınlar olmak üzere birçok Twitter kullanıcısı ve ünlü isimler Çakar’ın sözlerine tepki gösterdi.

HAZAL KAYA: AHLAKINIZDA BOĞULUN

Oyuncu Hazal Kaya Twitter hesabından şunları yazdı: “Oturdunuz koca koca hukukçular (!) torununuz yaşındaki kadının dekoltesini, bedenini mi konuşuyosunuz? Kadına şiddet suç değil mi? Ya da hedef göstermek? Ortada bir suç varsa suçlu sizsiniz. Ahlakınızda boğulun…”

Yıllar önce giydiği göğüs dekolteli elbiseli pozunu paylaşan şarkıcı ve oyuncu Ayşegül Aldinç “Ben de ezelden suçluymuşum bak” dedi.

Oyuncu Yunus Günçe “Haydi diyelim dekolte suç. Peki geri kafalılık, medeniyetsizlik, bağnazlık, çağ dışılık, sığlık, densizlik, hadsizlik, utanmazlık ne? Hobi mi?” ifadesini kullandı.

“SANANE BE! BAKMA! SAPIK!”

Oyuncu Zeynep Beşerler “Sana ne bee! Bakma! Giyilen bir kıyafete kanunen suç ne demek?Sen kimsin? Sapık!” diye yazdı.

Yazar Yekta Koptan “Yaşı geçkin erkeklerde meme sarkması oluyor. Affedersiniz, galalarda falan o beyaz gömleklerinden sarkık memeleri belli oluyor. Suçtur bu. Edepsizliktir. Yaşı geçkin erkekler sütyen takmalıdır” açıklamasını yaptı.

“HİÇ Mİ DERS ALMIYORSUNUZ?”

Oyuncu Ece Dizdar da “Sütyen giymek kanunen zorunluymuş demek. Bak bak!
Melis’i rahat bırakın. Kadın bedenini rahat bırakın. Kimseyi hedef göstermeyin. Bu topraklar kılık kıyafet mevzuundan çok çekti. Hiç mi ders almıyorsunuz? Kendinize gelin haddinizi bilin” diye paylaşım yaptı.

SIRADAKİ HABER