Neşe Erberk’ten Miss Turkey üçüncüsü seçilen kızına: Hem kendisi hem ruhu güzel

1983 Türkiye Güzeli Neşe Erberk, Miss Turkey 2022 üçüncüsü seçilen kızı Selin Erberk Gurdikyan için sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

Neşe Erberk’ten Miss Turkey üçüncüsü seçilen kızına: Hem kendisi hem ruhu güzel

Jüri koltuğunda  Can Sandıkçıoğlu, Demet Şener, Tan Sağtürk, Pınar Altuğ Atacan, Prof. Dr. Onur Erol, Sultan Tepe, Neslişah Yılmaz ve Gürhan Sayar’ın oturduğu Miss Turkey 2022 dün akşam gerçekleşti.

Yarışmada 20 finalist birincilik için podyuma çıktı ve 19 numaralı Nursena Say Türkiye’nin en güzel kızı seçildi. 24 yaşındaki Say, Türkiye’yi Miss World’de temsil edecek.

1.80 boyunda olan Nursena Say, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık bölümü mezunu ve mimar olarak görev yapıyor.

Yarışmada Aleyna Şirin ikinci, Avrupa güzeli Neşe Erberk’in kızı Selin Erberk Gurdikyan ise üçüncü seçildi.

“HEM KENDİSİ HEM RUHU GÜZEL KIZIM”

1983’te Türkiye Güzeli seçilen Neşe Erberk de üçüncü olan kızı Selin Erberk Gurdikyan için Instagram hesabından duygusal bir paylaşımda bulundu.

Erberk, “Benim biricik, hem kendisi hem ruhu güzel kızım. Miss Turkey yarışmasında üçüncülük tacını takıp Miss Supranational yarışmasında Türkiye’yi temsil etme hakkını kazandı. Selinim, sahnede yürüyüşünle bir kuğu gibi güzel, konuşmanla da kendine güvenen, kültürlü, yardımsever, gururlu, örnek bir genç kız olarak herkesin gönlünü fethettin… Devamı yurt dışında inşallah…” ifadesini kullandı.

23 yaşındaki Gurdikyan, Florida International Üniversitesi’nin tıp fakültesinde öğrenci.

MİSS TURKEY TARİHİNDE İLK DEĞİL

Böyle bir olay Miss Turkey tarihinde ilk kez yaşanmıyor. 2018 yılı yarışmasında ikinci seçilen Tara Madelein De Vries de, 1992 Türkiye güzeli Özlem Kaymaz’ın kızıydı.

SIRADAKİ HABER