Sosyal medya fenomeni Merve Taşkın'a "OnlyFans" davası

Sosyal medya fenomeni Merve Taşkın, “OnlyFans” hesabı kullandığı için 12 Ocak tarihinde hâkim karşısında çıkacağını duyurdu. Taşkın daha önce de Instagram’da paylaştığı Seks Müzesi fotoğrafları nedeniyle müstehcenlik suçundan yargılandığını hatırlatan Taşkın, "5 yıl boyunca suç işlememem gerekiyordu. OnlyFans mahkemede suç sayılırsa ikisinin cezası birleşecek ve hapse gireceğim" dedi. Taşkın, "Tepki gösterenler tebrikler amacınıza ulaştınız" diye tepki gösterdi.

© INSTAGRAM
Sosyal medya fenomeni Merve Taşkın'a "OnlyFans" davası

Taşkın, bir önceki yıl da Instagram’da paylaştığı Seks Müzesi fotoğrafları nedeniyle müstehcenlik suçundan yargılanmış ve denetime tabi tutulmuştu.

Instagram'da 500 bini, Twitter'da ise 80 bini aşkın takipçisi bulunan sosyal medya fenomeni Merve Taşkın, OnlyFans kullanımı nedeniyle duruşmaya çıkacağını ifade etti. Kendisine gelen mesajı sosyal medyadan paylaşan Taşkın, 12 Ocak günü OnlyFans kullandığı ve Instagram hesabında paylaştığı fotoğraflardan dolayı “müstehcenlik suçu” altında yargılanacağını açıkladı.

"Tebrikler amacınıza ulaştınız"
Taşkın paylaşımlarında şu ifadelere yer verdi:

"12 Ocak günü mahkemem var. 'OnlyFans' kullandığım ve Instagram hesabımda paylaştığım normal fotoğraflardan dolayı müstehcenlik suçu adi altında mahkeme kararı alindi. Tepki gösterenler tebrikler amacınıza ulaştınız.

Daha önceden Amsterdam Seks Müzesi'ne gittiğim ve Instagram hesabımda fotoğraf paylaştığım için 5 ay hapis cezası almıştım. (BBC bile haberini yapmıştı) 5 yıl boyunca suç işlememem gerekiyordu. OnlyFans mahkemede suç sayılırsa ikisinin cezası birleşecek ve hapse gireceğim."

Ne olmuştu?
Merve Taşkın, 2020 yılının ocak ayında Amsterdam’daki Seks Müzesi’nde çektiği fotoğraflar nedeniyle geçen yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Fakat mahkeme, hükmün açıklanmasını geri bırakarak Taşkın’ın 5 yıl denetime tabi tutulacağını açıklamıştı.

Bu denetim kapsamında Taşkın’ın kanun gereği denetim süresi boyunca hiçbir suça karışmaması gerekiyordu. Fakat Taşkın’a göre OnlyFans kullanımı suç sayılırsa, iki ceza da birleşecek ve bu Taşkın’ın hapse girmesine yol açabilir.

SIRADAKİ HABER