AKP anketi: Kırgın ve dargın olanlar kararsızlığa gidiyor

Erdoğan'ın yüzde 50'yi çok rahat geçebildiğini iddia eden Özhaseki, ‘Halkın öncelikli iki problemi ekonomi ve Suriyeliler. Kırgın veya dargınlığı olanlar kararsızlığa doğru gidiyor’ dedi.

© AA
AKP anketi: Kırgın ve dargın olanlar kararsızlığa gidiyor

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, yaptırdıkları son anketin sonuçları hakkında da bilgi verdi. Özhaseki, ankete ilişkin "Yaptırdığımız o kadar çok araştırma var ki; birebir milletimiz ne düşünüyor, ne istiyor, olaylara nasıl bakıyor, hangi olaylardan dolayı bize kırılıyor? Bunları tespit ediyoruz" açıklamasında bulundu.

Anadolu Yayıncılar Derneği’nde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Özhaseki şunları söyledi:

"Belediye seçimlerinden sonra yaptığımız anketlerde 10 tane sebep belirledik. Antalya, Ankara, Adana, İstanbul ve Mersin gibi büyükşehirlerde, ‘AK Parti’ye neden kırgınsınız?’ diye sorduk. İstanbul’da birinci sırada Suriyeli sığınmacılar, ikinci sırada ekonomik meseleler, Ankara’da da birinci sırada ekonomik, ikinci sırada Suriyelilerle ilgili meseleler çıktı. Biz şimdi bunları birebir takip ediyoruz.

‘‘BEN ARTIK AK PARTİ’DEN VAZGEÇTİM’ DİYEN YOK’

Toplumun nabzını tutmaya çalışıyoruz. Ekonomik meselelerle ilgili kırgın olan veya dargınlığı olanlar kararsızlığa doğru gidiyorlar. Bir başka partiyi tercih edip de ‘Ben artık AK Parti’den vazgeçtim’ diyen yok. ‘Bu sorunları kim çözecek’ diye soruyoruz, yüksek oranda ‘AK Parti çözecek’ diyorlar. Bizden beklentileri var.

'ERDOĞAN YÜZDE 50’NİN ÜZERİNDE'

(Erdoğan’ın adaylığına yönelik parti anketleri) Çok şükür en çok sevindirecek taraf burası. Cumhur İttifakı olarak biz bir araya geldiğimizde Cumhurbaşkanımızın oyu, partilerin oyundan daha yüksek. Cumhurbaşkanımızın ismiyle yapılan anketlerde, çok açık ara Cumhurbaşkanımız önde. Yüzde 50’yi çok rahat geçebiliyoruz.

CHP’li belediyelerin hizmette gözleri yok. Hem belediyelerini idare edemiyorlar hem de hepsi cumhurbaşkanı adayı. Her 15 günde ya da ayda toplantılar yapacağız. 11 CHP’li Büyükşehir Belediyesinin olduğu yerlerde grup başkan vekili arkadaşlarımız o şehri ele alacak. Yapılanları ve yapılmayanları anlatacaklar. İlk toplantı İzmir’de, ikinci Adana’da, üçüncü Ankara’da olacak."

SIRADAKİ HABER