Bahçeli'ye yanıt: Tokadı bir kez daha yiyecekler

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin yazılı açıklamasına yanıt verdi: "Kemal Kılıçdaroğlu’na dokunmak isteyenler son seçimde yedikleri demokrasi tokadını bir kez daha yiyeceklerdir."

© AA
Bahçeli'ye yanıt: Tokadı bir kez daha yiyecekler

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik dokunulmazlığının kaldırılması yönündeki açıklamasına CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel yanıt verdi. Özel, MHP’nin ileride kendilerini de utandıracak bir işe kalkıştığını ifade etti.
 
Açıklamayı siyasi nezaketsizlik olarak değerlendiren Özel, “CHP 100 yıllık tarihi boyunca bu kadar vesveselerle dolu, bu kadar ecele kaleme alınmış bir açıklama görmemiştir” dedi. Özel şöyle devam etti:

“Biz Bahçeli’nin sağlık durumuyla ilgili her türlü olumlu adımı atmışızdır, süreci de yakından izlemişsizdir. Hiçbir CHP’li Bahçeli’nin sağlığıyla ilgili olumsuz bir durum istemez ama MHP içinde Bahçeli’nin sağlığı ve siyasete devam edip etmeyeceği üzerine bir takım iç hesapların olduğu hepimizin malumudur. Bugün yazılan metin belki Türkiye içine Sayın Bahçeli, görevinin başındadır, sağlığı iyidir hatta gündem değiştirmeye haizdir mesajını vermekten öte değildir.”

PARTİ İÇİN REKABET İDDİASI

“Elbette CHP olarak böyle bir parti içi çekişmenin, rakebetin içine çekilmemize üzüntüyle yaklaşmaktayız. Bugün MHP 1950’lerde kalmış olan tahkikat komisyonlarını kendi partisi içinde de kurmaya yeltenecek kadar, kendilerini de ileride utandıracak bir işe kalkışmışlardır. Sayın Genel Başkanımız hakkında bir takım çirkin iddialarla bir komisyon oluşturmak hem de o komisyonda yer alan üç zatı, kendi kendilerini övdükleri bir metni Bahçeli’ye imzalatmış olmaları bambaşka bir konudur. Kemal Kılıçdaroğlu’na dokunmak isteyenler son seçimde yedikleri demokrasi tokadını bir kez daha yiyeceklerdir.” (HABER MERKEZİ)

SIRADAKİ HABER