MAK Danışmanlık Başkanı Kulat: Bu iktidara çocukları bile oy vermeyecek

Gençlerin AKP’den rahatsız olduğunu söyleyen MAK Danışmanlık Başkanı Kulat ‘AK Parti yöneticilerinden bazılarının çocukları da babalarının partisine oy vermeyeceğini söylüyor’ dedi.

© AA
MAK Danışmanlık Başkanı Kulat: Bu iktidara çocukları bile oy vermeyecek

MAK Danışmanlık Araştırma Şirketi Başkanı Mehmet Ali Kulat, “Önümüzdeki seçimde AK Partililerin çocukları bile AK Partiye oy vermeyecek. Daha önce AKP'ye oy vermeyen ancak bu seçimde oyunu AKP'ye vermeyi düşünen bir Allah'ın kuluna rastlamadım” dedi.

Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre gençlerle özel olarak çalıştığını belirten Kulat, “AK Parti yöneticilerinden bazılarının çocukları da artık babalarının partisine oy vermeyeceğini söylüyor. Farklı kademelerde pek çok AK Partili il, ilçe, genel merkez yöneticisi eski ve yeni milletvekilleri de bizzat çocukları için bu serzenişte bulunuyor” dedi.

‘GENÇ SEÇMENİN ASABI BOZUK’

“18 -30 yaş grubu seçmen iktidardan rahatsız” diyen Kulat, “Muhalefete de genel bir ilgi var. Bu seçmen çoğunlukla asabı bozuk seçmen” ekini yaptı.

‘BİRİNCİ PARTİ DEĞİL’

Kulat, Ankara Masası’nda Fatih Atik'e yaptığı açıklamada ise “AK Parti'ye daha önce oy veren seçmenlerin 3'te 1'indeki oy kaybını net hissediyorsunuz” dedi.  Türkiye'yi 8 bölgeli araştırdıklarına dikkat çeken Kulat, şunları söyledi: “7 coğrafi bölge ve İstanbul. 18-29 yaş grubunda AK Parti hiçbir bölgede birinci parti değil. İller bazında var ama bölgesel olarak yok. Gençler, ciddi şekilde AK Parti'nin politikalarını yeterli bulmuyor.''

SIRADAKİ HABER