Metropoll anketi: Halkın yüzde 12'si zamlardan memnun

Elektrik ve doğalgaz zamlarıyla ilgili Metropoll tarafından paylaşılan araştırma sonucuna göre halkın yüzde 12'si zamların makul olduğunu düşündüğünü belirtti.

© Depo
Metropoll anketi: Halkın yüzde 12'si zamlardan memnun

Metropoll Araştırma kurucusu Özer Sencar, halkın elektrik ve doğalgaz zamları hakkındaki görüşüyle ilgili yürüttükleri araştırmanın sonuçlarını sosyal medya hesabından paylaştı.

Araştırmaya göre katılımcıların yüzde 44'ü faturalardaki artışların fahiş olduğunu düşünürken yüzde 42'si ise faturaların çok arttığını belirtti. Katılımcıların yüzde 12'si ise zamların makul olduğunu düşündüğünü belirtti.

AK PARTİLİLERİN YÜZDE 64,2'Sİ ZAMLARDAN RAHATSIZ
Ankete göre bu pazar milletvekili seçimi olsa AK Parti'ye oy vereceğini ifade eden katılımcılardan yüzde 20,5'i "fahiş artış oldu", yüzde 43,7'si "çok arttı" derken yüzde 31,9'u "makul artış" dedi

Cumhur İttifakı'nın diğer üyesi MHP seçmeninin de yüzde 20,3'ü "fahiş artış oldu", yüzde 41,8'i "çok arttı", yüzde 36,7'si "makul artış" dedi.

Muhalefet partilerine oy verdiğini belirten katılımcılardan elektrik ve doğalgaza yapılan zamlar için "makul artış" diyenlerin oranı CHP'de yüzde 0,3, İYİ Parti'de yüzde 2,5, HDP'de yüzde 3,2, Saadet Partisi'nde yüzde 16,1 oldu. (HABER MERKEZİ)

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2022, 13:29
SIRADAKİ HABER