MHP’li Enginyurt masadaki anketi açıkladı, seçim için tarih verdi

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt,

© AA
MHP’li Enginyurt masadaki anketi açıkladı, seçim için tarih verdi

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, erken seçim tartışmalarına ilişkin, “Tezgah ve tuzak kuruyorlar” derken “Seçim 2023’te olacaktır ” dedi. Masadaki ankete ilişkin de, “Adalet ve Kalkınma Partisi 40’ın altına düşmedi. MHP’de 14-15 seviyesinde” dedi.
“TEZGAH VE TUZAK KURUYORLAR”
Enginyurt, Tarafsız Haber Ajansına konuştu. Erken seçim tartışmaları ve CHP’den Gelecek Partisi ve DEVA Partisi’ne yönelik açıklamalara ilişin Enginyurt şu değerlendirmeleri yaptı:

“CHP, Cumhur İttifakı’nı, Sayın Cumhurbaşkanı’nı, Sayın Devlet Bahçeli’yi bir şekilde yollamayı, iktidardan uzaklaştırmayı kafaya koymuş.

2023 yılında seçimin olacağını bildiği için de 3 yıl dayanma güçleri ve sabırları yok. Onun için Türkiye’de kaos yaratacak, kargaşa yaratacak, halk arasında endişe ve panik yaratacak politikalar üzerinden tezgah ve tuzak kuruyorlar.

“ERKEN SEÇİM TÜRKİYE’DE KAOS VE KARGAŞA YARATACAK İFADEDİR”
Erken seçim dövizin yükselmesi demek, erken seçim borsanın düşmesi demek, erken seçim fiyatların artması demek, erken seçim sanayicinin bütün planlarının alt üst olması demek. Erken seçim esnafın iş yapamaz hale gelmesi demek. Erken seçim kısacası Türkiye’de kaos ve kargaşa yaratacak bir sözlü ifadededir.

“BU ÜLKEDEKİ EKONOMİK GİDİŞATI TEHLİKEYE ZORA SOKACAK HAMLEDİR”
Esas olan niyet erken seçim tartışmalarını bu ülkede alevlendirmek ve bu ülkedeki ekonomik gidişatı tehlikeye zora sokacak hamledir.

“CHP’DE DARI AMBARINDA GÖRÜYOR”
Bizim güzel bir atasözümüz vardır. Aç tavuk kendini darı ambarında görür. CHP’de darı ambarında görüyor. Seçim 2023’te olacaktır.

Yazının tamamını okumak için tıklayın.

SIRADAKİ HABER