6'lı masadan 'Göç Komisyonu' adımı: Hafta başında bir araya gelecekler

Altı muhalefet partisinin kurmaylarının oluşturduğu Göç Komisyonu, pazartesi günü İYİ Parti genel merkezinde bir araya gelecek.

© ANKA
6'lı masadan 'Göç Komisyonu' adımı: Hafta başında bir araya gelecekler

Altı muhalefet partisinin kurmayları “göç” konusunda komisyon kurarak ortak bir yol haritası belirleme kararı aldı. Göç Komisyonu, pazartesi günü İYİ Parti genel merkezinde bir araya gelecek. Bir araya gelecek partililer, tanışma toplantısı olarak planlanan ilk görüşmede her parti kendi önerilerini sunacak.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, genel başkan başdanışmanı Ünal Çeviköz, Demokrat Parti genel başkan yardımcısı İlay Aksoy, Genel Sekreter yardımcısı 

Bilal Özkan, İYİ Parti Uluslararası Politikalar Başkanı Ahmet Erozan ve Milli Güvenlik Politikaları Başkanı Tolga Akalın, DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu ve Genel Başkanlık Dışişleri Güvenlik Politikaları Koordinatörü Abdurrahman Bilgiç, Gelecek Partisi Dış İlişkiler Başkanı Ümit Yardım ve Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kaya’nın yer alacağı komisyon hafta başında bir araya gelecek.

‘KOMİSYON BİZZAT SAHADA OLSUN’

Edinilen bilgiyi göre, tanışma toplantısı olarak planlanan ilk görüşmede her parti kendi önerilerini sunacak. Partiler toplantı sonunda, komisyonun çalışma çerçevesini belirleyecek. Demokrat Parti’nin “Komisyon bizzat sahada olsun. İnsanların göç sorunu konusunda ne düşündüğünü öğrensin” önerisini getireceği de öğrenildi.

SIRADAKİ HABER