AK Parti'den Abdullah Gül'e: İçine sindiriyorsa yolu açık olsun

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün seçimlerde aday olacağı öne sürüldü. AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, "İçine sindiriyorsa yolu açık olsun" dedi.

© AA
AK Parti'den Abdullah Gül'e: İçine sindiriyorsa yolu açık olsun

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün cumhurbaşkanı adayı olacağı yönünde çıkan haberleri değerlendirdi.

Nehaber24'ün aktardığı habere göre, Elitaş, "Hata değil, haksızlık yapıyor. 27 Nisan e-muhtırası Abdullah Bey ve Hanımefendiye karşıydı. Kendisine muhtıra verip 'şeriatın kestiği parmak acımaz' diyen adamların aday olmasını içine sindiriyorsa yolu açık olsun

Atatürk'ün makamına başörtüsü ile nasıl girecek' diyen birisine karşı muhtıra verildiyse, buna karşı 'asker demokratik hakkını kullanıyor' diyenlerle birlikte olup bunu içine sindiriyorsa yakışanı yapar. Herkes kendine yakışanı yapar

Onu aday göstermeye niyetlenenler, 27 Nisan e-muhtırasını yaptınız, 28 Şubat'ı yaptınız. O dönemde Abdullah Gül başbakan yardımcısıydı. Eşinin üniversite kaydını yaptırmadılar. Bunu içine sindiriyorsa yolu açık olsun. O zaman zihnimde müthiş bir soru işareti yapar" diye konuştu.

'ŞERİATIN KESTİĞİ PARMAK ACIMAZ DİYENLERİ İÇİNE SİNDİRİYORSA...'

Elitaş, "28 Şubat'ı yapanlar, muhtırayı verenler, AK Parti'ye kapatma davası açanlar ve 'şeriatın kestiği parmak acımaz' diyenleri içlerine sindiriyorlarsa aday göstersinler. Bu ne biçim bir iş. Bir taraftan adamı Cumhurbaşkanı yaptırmamak için e-muhtıra veriyorlar, şimdi onu aday göstermeye çalışıyorlar. 6'lı masanın tek hedefi var. Tayyip Erdoğan'ı göndermek. Başka hiçbir şeyleri yok" ifadelerini kullandı.

SIRADAKİ HABER