AK Partili Çelik'den Akşener'e tepki: Cumhurbaşkanımızı Netenyahu'ya benzetmek en büyük çirkinliklerden biridir

Sözcü Çelik, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:

© AA
AK Partili Çelik'den Akşener'e tepki: Cumhurbaşkanımızı Netenyahu'ya benzetmek en büyük çirkinliklerden biridir

AK Parti Sözcüsü Çelik, İYİ Parti lideri Akşener'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik kullandığı ifadeleri kınadıklarını belirterek, "Cumhurbaşkanımızı, yaşlı, kadın çocuk çocuk demeden Filistinli Müslümanları katleden Netenyahu'ya benzetmek siyasi hayatımızdaki en büyük çirkinliklerden biridir" dedi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu için "Erdoğan'ın İsrailli versiyonu" ifadesini kullanan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e tepki gösterdi.

Sözcü Çelik, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:

İyi Parti Genel Başkanı Akşener’in Sn.Cumhurbaşkanımız hakkında kullandığı ifadeleri en şiddetli şekilde kınıyoruz. Cumhurbaşkanımızı, yaşlı, kadın çocuk çocuk demeden Filistinli Müslümanları katleden Netenyahu'ya benzetmek siyasi hayatımızdaki en büyük çirkinliklerden biridir.

Netanyahu’nun en çok rahatsız olduğu ve İsrail zulmüne karşı küresel ölçekte oluşan bilinç ve farkındalığın mimarlarının başında Sn Cumhurbaşkanımız gelmektedir. Cumhurbaşkanımızı Netanyahu ile yan yana zikretmek sadece Netanyahu’yu sevindirme gayretidir.

Filistin davasının en güçlü savunucusu olan Cumhurbaşkanımızı, Filistinli çocukların katilleri ile yan yana getirmek ahlak dışı bir sapmadır.

Gazze, Kudüs ve Batı Şeria’da Cumhurbaşkanımız hakkında bu sözü söyleyenin “Filistin düşmanlarına destek veren” bir şey yaptığından kimse şüphe duymaz. Akşener, Cumhurbaskanımız hakkındaki sözlerini Filistinli kadınların ve gençlerin yanında söylesin ve cevabını dinlesin.

Akşener ne demişti?
Akşener bugünkü partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) düzenlenen grup toplantısında, şu ifadeleri kullanmıştı:

"Dünya siyasetinde bir değişim var. Ergen tavırlı popülist liderler seçimleri kaybedip tarihin tozlu sayfalarına karışıyor. Her biri de giderayak bir sorun üretiyor. Bunu Filistin'de yaşıyoruz. Gözümüzün önünde kadınlar, çocuklar katlediliyor. Bir anlamda Sayın Erdoğan'ın İsrailli versiyonu olan Netanyahu, siyasi rakiplerini baltalamak ve bu şekilde koltuğunu koruyabilmek için gözünü kırpmadan sivillerin ve çocukların hayatlarına kastetmekten geri durmadı."

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2021, 11:33
SIRADAKİ HABER