AKP kulisi: Milletvekilleri moralsizdi, bakanların sunumunda bazı gerginlikler yaşandı

‘Milletvekilleri kamptan moralli ayrılmadı’ diyen gazeteci Sedat Bozkurt, AKP’nin Kızılcahaman kampında yaşananları yazdı.

© AA
AKP kulisi: Milletvekilleri moralsizdi, bakanların sunumunda bazı gerginlikler yaşandı

Gazeteci Sedat Bozkurt, Kısa Dalga'da yayımlanan köşe yazısında AKP'nin geçtiğimiz haftalarda düzenlenen Kızılhamam kampıyla ilgili edindiği bilgileri yazdı. Bozkurt, AKP'nin Kızılcahamam kampında milletvekillerinin moralsiz olduğunu ve bu nedenle bakanların sunumunda bazı gerginlikler yaşandığını belirtti.

Bozkurt, “Bakanlara, birkaçı hariç bürokrat muamelesi yapıldı, bu sınırların dışına söylemleriyle çıkmaya çalışanlar uyarıldı, tepki gördü. Erdoğan da heyetler halinde milletvekilleri ile görüştü. Bazı milletvekilleri bu görüşmeye bile katılmadı, katılanların büyük kısmı da susmayı tercih etti” ifadelerini kullandı.

‘BAZI MİLLETVEKİLLERİ GÖRÜŞMEYE BİLE KATILMADI’

Gazeteci Bozkurt’un Kısa Dalga’da yayımlanan yazısının ilgili kısmı şöyle:

“Geçtiğimiz günlerde AKP geleneksel Kızılcahaman kampını 2 yıl aradan sonra yaptı. Açık büfe yemek görüntülerinin verilmemesi bu kampın en önemli haberiydi. Milletvekilleri moralsizdi, bakanların sunumunda da bu nedenle bazı gerginlikler yaşandı. Bakanlarla seçim bölgelerini içeren bire bir görüşmeler bile çok az yapıldı

Bakanlara, birkaçı hariç bürokrat muamelesi yapıldı, bu sınırların dışına söylemleriyle çıkmaya çalışanlar uyarıldı, tepki gördü. Erdoğan da heyetler halinde milletvekilleri ile görüştü. Bazı milletvekilleri bu görüşmeye bile katılmadı, katılanların büyük kısmı da susmayı tercih etti.

‘MİLLETVEKİLLERİ KAMPTAN MORALLİ AYRILMADI’

Daha önce “muhalefet ağzıyla konuşuyorsunuz” diye susturduğu ülkenin ekonomik sıkıntılı hallerini anlatanları, bu sefer dinledikten sonra, “sizin gibi düşünmüyorum” diye karşılamakla yetindi. Milletvekilleri kamptan moralli ayrılmadı."

SIRADAKİ HABER