AKP Sözcüsü Ömer Çelik'den Kılıçdaroğlu'na: Yargı mensuplarını tehdit edip, baskı kurmaya çalışıyorsunuz

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, AKP MYK toplantısının ardından açıklamalarda bulunuyor. Çelik, "Açık ve net şekilde söylüyorum; valilere, kaymakamlara, yargı mensuplarına "militan" diyenler faşistlerin ta kendileridir. Nazi ağzı ile konuşmayı bırakmalılar." diye konuştu.

© AA
AKP Sözcüsü Ömer Çelik'den Kılıçdaroğlu'na: Yargı mensuplarını tehdit edip, baskı kurmaya çalışıyorsunuz

Çelik'in konuşmasından satır başları şöyle:

(Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları) "Bugün hafıza yoksunluğu ile yapılan bir basın toplantısıydı. " 

"Bugün Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından anlıyoruz ki nefret ve husumet siyaseti CHP'de Kılıçdaroğlu tarafından bir yazılım haline getirilmiştir. Bu yazılım, her gün yeni 'aplikasyon'lar üreterek nefreti, husumeti artırmak şeklinde bir tavır ortaya koyuyor.

Geçmişte CHP'ye emek verenlerin fikir üretenlerin tüm emeklerinin gasp edildiğini, Kılıçdaroğlu döneminde Avrupa'nın aşırı sağcılarıyla yarışan bir siyasi dil kullanıldığını kayda geçirmek gerekiyor.

Bugün entresan bir hafıza yoksunluğu ile yapılmış bir basın toplantısıydı. Diyor ki; 'AK Parti ne yapamak istedi de engel olduk?'

Ne zaman iyi bir şey gerçekleştirsek, bu kez Anayasa Mahkemesi'ne gitmek şeklinde bir tutum sergilediniz. Bu sorunun yanıtı açıktır. Gücünüz yetseydi hepsine engel olacaktınız. Millet size izin vermedi.

"Yargı mensuplarını tehdit edip, baskı kurmaya çalışıyorsunuz"

"Valilere kaymakamlara "militan" diyenler faşistin ta kendisidir. Nazi ağzıyla konuşmayı bırakmaları lazım"

Ayrıntılar geliyor... 

SIRADAKİ HABER