AKP’den Kılıçdaroğlu’nun elektrik faturası protestosuna: Siyasi muhalefet değil, kanunsuzluğu teşviktir

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun gelen zamlar geri alınana kadar elektrik faturasını ödemeyeceğine ilişkin açıklamasına tepki gösterdi.

© AA
AKP’den Kılıçdaroğlu’nun elektrik faturası protestosuna: Siyasi muhalefet değil, kanunsuzluğu teşviktir

AKP’li Çelik, “Sn. Kılıçdaroğlu’nun son açıklamaları siyasi muhalefet değil, kanunsuzluğu teşviktir. Bu nedenle antidemokratiktir. Bu açıklamalar sivil siyasetle ve demokrasiyle kavgalı olduklarını bir kere daha gösteriyor” dedİ.

CHP lideri, yayınladığı son videoda, "Erdoğan 31 Aralık'ta imzaladığı zamları geri çekinceye kadar ben bugünden itibaren gelecek hiçbir elektrik faturamı ödemeyeceğim" demişti. Kılıçdaroğlu

Özgür Özel’in konuya ilişkin açıklamalarını anımsattığı sosyal medya paylaşımında, “Bu konuda uyarımı aylar önce yapmıştım. Bu konuyla ilgili ilk adımımdır. Bu hatadan ivedilikle dönülsün. Dönülmez ise diğer adımları da atacağım!” ifadelerini kullanmıştı.

AKP Sözcüsü Çelik’in Twitter'dan yaptığı açıklaması şöyle:

“Sn Kılıçdaroğlu’nun son açıklamaları siyasi muhalefet değil, kanunsuzluğu teşviktir. Bu nedenle anti demokratiktir.  Bu açıklamalar sivil siyasetle ve demokrasiyle kavgalı olduklarını bir kere daha gösteriyor.

Demokratik düzeni işlemez hale getirmeye çalışmak, demokratik siyaseti aşağılamaktır.  Bir siyasi parti kanunsuzluğu teşvik ediyorsa kendi varlık sebebini ortadan kaldırır. Kanunsuzluğu muhalefet zannetmek siyasi partinin iflasıdır.

Bir parti için muhalefet üretmek yetenek işidir. Muhalefet yeteneği olmayan siyasi parti kanunsuzluğa savrulur. Muhalefet için siyasi akıl gerekir. Kanunsuzluğu teşvik etmeyi, muhalefet yapmak zannetmek bir siyasi iflastan öteye gitmez...”

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2022, 14:11
SIRADAKİ HABER