Akşener: 6 yaşında istismara uğramış çocuğun davasını takip etmezsem şerefsizim; İyi Parti olarak müdahil olacağız

© AA
Akşener: 6 yaşında istismara uğramış çocuğun davasını takip etmezsem şerefsizim; İyi Parti olarak müdahil olacağız

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İsmailağa cemaatine bağlı Hiranur Vakfı'nda 6 yaşındaki çocuğun istismar edilmesine tepki göstererek, “Bunun takibini yapmazsan şerefsizim, namerdim, ahlâksızım. Biz İyi Parti olarak sonuna kadar takip edeceğiz." dedi. Akşener, davaya İyi Parti olarak müdahil olacaklarını duyurdu. 

 Medyascope canlı yayınında Ruşen Çakır'ın sorularını yanıtlayan İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in açıklamalarından satır başları şöyle: 

Cumhurbaşkanı adayı 

Adaylık konusu benim için kapanmış bir konu. Bu ucube sistemden kurtulmamız gerektiğine inandığım için hak feragatında bulundum. Biz kazanacağız ve sonrasında hızlı şekilde parlamenter demokrasiye geçiş yapacağız. Böyle bir durumda başbakanlık makamı kendiliğinden duruyor

Altılı Masa’nın cumhurbaşkanı adayını seçeceğini sayın Kılıçdaroğlu belirtmişti. Kemal Bey’in adaylık kriterlerine katılıyorum, bir de kazanacak adayı seçmek lazım. Aday konusunu hiç konuşmadık. Aday çıktıktan sonra arkasında kaya gibi durulur.”

“Muhalif seçmenleri taraftar etme hali çok sıkıntı bir durum. Bir arkadaşımızı aday gösterecekseniz, diğer arkadaşımızın da bilgisi olsun dedim. Daha sonra bunu TV’de söyledim. Sonra HT’de bunu anlattım. O günden bu güne iki arkadaşımızın da anketlere konulma eğilimi bitmedi, vatandaş nezdindeki popülaritesi arttı, böyle bir durumla karşı karşıyayız. Ben bir durum tespitiyle karşı karşıyayım.”

Meral Akşener, “iktidardan hesap sorma” tartışmaları hakkında ise şöyle konuştu: “Elbette, ama siyasetçi hesap soramaz bu intikam olur. Yargıyı bağımsız objektif tarafsız hale getirirseniz zaten yargı hesap sorar. Benim evim basıldı ve beraat ettiler. Benim öfkemi hesap sormaya koyarsam olmaz.”

"İstanbul Sözleşmesi'ni getireceğiz"

Kendi iktidarlarında Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’ne tekrar döneceğini de ifade eden Akşener, “Bu güruhun talebiyle Erdoğan İstanbul Sözleşmesi’nden çıktı. Gelir gelmez İstanbul Sözleşmesi’ni getireceğiz” dedi.

"Bunun takibini yapmazsan şerefsizim, namerdim, ahlâksızım"

İyi Parti lideri, 6 yaşındaki çocuğun istismar edilmesiyle ilgili davayı yakından takip edeceklerini de açıkladı: “Bunun takibini yapmazsan şerefsizim, namerdim, ahlâksızım. Bunu bizzat yapıcam. Davaya İYİ Parti olarak müdahil olacağız. Bahadır Erdem bizim adımıza katılacak.”

SIRADAKİ HABER