Akşener: Başak Demirtaş'a saldırı ne ilk ne son

HDP'nin eski eşgenel başkanı Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş'a yönelik cinsiyetçi saldırıyı partisinin grup toplantısında değerlendiren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener: "Sayın Erdoğan başta olmak üzere Türkiye’yi yönetenleri bu konuda tutum almaya davet ediyorum."

© AA
Akşener: Başak Demirtaş'a saldırı ne ilk ne son

İYİ Parti lideri Meral Akşener, partisinin grup toplantısında gündemi değerlendirdi. Akşener, grup toplantısında bir süre konuştuktan sonra, “Madem memleket masasına çemkirdiniz işte size milletin kürsüsü. Bu kürsüde milletin derdi konuşulur. Şimdi esnafın konuşma zamanı” diyerek sözü Ankara Kahveciler Esnaf Odası Başkanı İsa Güven’e bıraktı.


Akşener’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

KADINLARIN ÜZERİNDEN ÇİRKİN ELLERİNİZİ ÇEKİN: İktidarın rahatlatan açıklamalarına dikkat etmeyelim. Sağlık Bakanı ve Bilim Kurulu’nun çekimser açıklamalarının altında yatanlara dikkat edelim. Kurallara uyalım ki sağlık ordumuzun işini kolaylaştıralım. Başak Demirtaş’a saldırı ne ilk ne de son olacaktır. Benzeri çirkin saldırıları yaşamış bir kadın olarak umarım ki son olur ama bu bir zihniyet meselesi. Bizi yönetenler bu konuda net bir tavır almadıkları sürece bu çürümüşlük devam edecektir. Onun için sayın Erdoğan başta olmak üzere Türkiye’yi yönetenleri bu konuda tutum almaya davet ediyorum. Buradan bir kez daha sesleniyorum yeter. Çirkin ellerinizi kadınların üzerinden çekin artık.

DAMADININ MASALLARINA KİMSE İNANMIYOR: Geçtiğimiz hafta bu kirli zihniyetin ifşa oluşuna şahit olduk. Binlerce trol hesap kapatıldı. Türkiye uluslararası toplumda rezil edildi. Nedir bu trol ordusu; birinci görevleri Sayın Erdoğan’ı övmek, ikinci görevleri bize sövmek. Türkiye parayla kendini alkışlatan bir yönetimi hak etmiyor. Türk milleti böylesine çapsız bir siyaseti hak etmiyor. Gelişmiş ülkelerde siyasette trol hesap kullanmak büyük ayıp olarak görülüyor. Ama bu arkadaşlar bırakın utanmayı bu sahtekarlığı savunuyorlar. Sen gidip istihdam oluşturup sahte hesaplar açtırmışsın, millete hakaretler ettirip, iftiralar attırmışsın. Sonda da çıkıp savunuyorsun. Sayın Erdoğan senin trollerinden artık kimse korkmuyor. İYİ Parti o korku duvarını yıktı. Damadının masallarına da artık kimse inanmıyor. Çünkü senin trollerin sanal ama 3 bin 600 ek gösterge bekleyenler, atanamayan öğretmenler, işsiz milyonlarca genç gerçek. Telefon açın siz neden sahtekarlık yapıyorsunuz diye sorun. Sorun ki belki utanır temiz siyasete mecbur kalırlar. Türkiye son 10 yıldır her türlü kirli tezgaha sahne oldu.

YAZIKLAR OLSUN SİZE: İktidardakiler hatalarını gördüler zannettik. Ülkeyi 15 Temmuz’a getiren ayak oyunlarından ders aldılar sandık. Hey yah yanılmışız. Çünkü onlar kandırılmamışlar.

AKP’li bir genç yönetici canlı yayında itirafta bulundu. “FETÖ’cülerle kol kola girdik” aynen böyle dedi. İstifa etmesi görevden alınması bu kirli ittifakı aklamaz. Sayın Erdoğan, kumpaslarla askerlerimiz, sivillerimiz özellikle mi FETÖ’cülere kırdırıldı. İktidar hesaplarınızı vatanını milletini seven insanları teröristlere kırdırmak üzerine mi yaptınız. Güç sevdanız yerin dibine batsın. Devlet yönetme anlayışınız yerin yedi kat dibine batsın. Yazıklar olsun size.
 
TROL HESAPLARLA ÇİZDİKLERİ RESMİN BOYALARI AKIP GİDİYOR: AKP iktidarının en çok korktuğu şey de gerçekleri konuşmak. O yüzden şimdi darbe tartıştırıyorlar. Sayın Demirel’in dediği gibi “Meseleyi mesele etmezsen mesele olmaz” sanıyorlar. Vatandaş artık gerçeği görüyor. Kendileri işsizken, tencereyi kaynatmakta zorlanırken, Saraya kapanan Sayın Erdoğan ve çevresinin sürdüğü sefayı sürüyorlar. Son bir yılda işsiz kalan bir milyon 200 bin vatandaş gerçeği biliyor. Trol hesaplarla çizdikleri resmin boyaları akıp gidiyor. Milletçe sevdiğimiz gurur duyduğumuz sporcumuz da olsa, bankaya güreşçi atanınca atama bekleyen kalifiye vatandaşımızın gururu inciniyor. Zor durumdaki vatandaştan IBAN isteyip yandaşa 3-4 maaş bağlamak insanlığa sığmaz. Eskilerini çözemediği gibi Türkiye’yi yeni sorunlara sürükleyen bu ucube sistemdir. Milletimizi mutsuzluğu mahkum eden bu ucube sistemdir. Vakit kaybetmeden iyileştirilmiş parlamenter sisteme geçmek yaralarımızı sarmak zorundayız. Milletimizin iyiliği için ilk gitmesi gereken bu ucube sistemdir. İktidarın, yandaşları iki ev az satınca olağanüstü toplandığı ama esnaf kan ağlarken duymazdan gelen iktidar. Madem memleket masasına çemkirdiniz işte size milletin kürsüsü. Bu kürsüde milletin derdi konuşulur. Şimdi esnafın konuşma zamanı. Ankara Kahveciler Esnaf odası Başkanı Sayın İsa Güven. Esnafın kürsüsünden vatandaşın derdini konuşmak için sözü size bırakıyorum. (HABER MERKEZİ)

SIRADAKİ HABER