Akşener: Bir kafa karışıklığı yaratılmaya çalışılıyor

İYİ Parti lideri Akşener, YSK'nin soruşturma geçiren sandık kurulu başkanlarının göreve devam etmesi yönündeki kararıyla ilgili şunları söyledi: "Bir kafa karışıklığı yaratılmaya çalışılıyor. Esas olan seçmenin ondan uzak durmasıdır. Biz siyasilerin, seçmenin kafasının karıştırılmasına yönelik davranış biçimlerini engellemesi gerekiyor."

© AA
Akşener: Bir kafa karışıklığı yaratılmaya çalışılıyor

Yüksek Seçim Kurulu’nun soruşturma açılan sandık kurulu başkanlarının 23 Haziran seçiminde de görevlerine devam etmeleri yönündeki kararını değerlendiren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, seçmenin kafasının karıştırılmaya çalışıldığını öne sürdü.
 
İYİ Parti lideri Akşener, partisinin genel merkezinde partililerle bayramlaşırken 23 Haziran’da yapılacak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimiyle ilgili de konuştu.  Akşener, “Hem partimizin, hem de benim İstanbul’da yaptığımız çalışmalarda, Sayın İmamoğlu bu seçimi kazanacak gibi görünüyor. Her ilçeye seçim günü dört milletvekili düşecek. Her sandığın başında bir avukat arkadaşımız görevli olacak. Dolayısıyla milletimizin bu milli irade gaspına, bu milli irade hırsızlığına bir cevap vereceğini biliyoruz. Sayın İmamoğlu, sadece ‘Millet İttifakı’nın adayıyken şu anda 16 milyon İstanbullunun adayı olmuştur. Her şey iyi ve güzel olacak” dedi.

‘İMAMOĞLU, BU SEÇİMİ KAZANACAK’

Akşener, YSK’nin soruşturma geçiren sandık kurulu başkanlarının 23 Haziran seçiminde de görev yapacağına ilişkin kararıyla ilgili soruya ise şu yanıtı verdi:
“Biz önce YSK’nin gerekçesinde gerekçe bulamadık. Daha sonra ‘iptal gerekçesi’ diye iddia edilen konunun aynen tekrar edildiğini gördük. İstanbul il başkanımız ve il teşkilatımız, bazı ilçelerde memur olmayan başkanların atandığını fark edip ilçe seçim kurullarına yönelik müracaatta da bulundular. Bazı ilçeler kabul etti, bazıları reddetti. Onlarla ilgili de il seçim kuruluna müracaat ettiler. Yani korkunun ecele faydası yoktur. Bir kafa karışıklığı yaratılmaya çalışılıyor. Esas olan seçmenin ondan uzak durmasıdır. Biz siyasilerin, seçmenin kafasının karıştırılmasına yönelik davranış biçimlerini engellemesi gerekiyor. Ve seçmen görevini yapacak. Seçmen görevini yaptığı takdirde göreceksiniz, Sayın İmamoğlu bu seçimi kazanacaktır. Ve çok merak ediyorum, Sayın Erdoğan bu defa bu karara ‘amenna’ diyecek mi?”

Akşener, başka bir soru üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın son dönemdeki hiçbir sözünü anlamadığını belirterek, “Bir tek, ‘Ne pahasına olursa olsun, İstanbul’u istiyorum’ tavrını anlıyorum. Sebebi üzerine baktığım zaman, bu işin çok duygusal olduğu anlaşılıyor. Yandaşın kazan kazan oynadığı bir sistemi elinden bırakmak istemiyor. ‘Milletin adamı’ diye gelip, muktedirlerin ‘Sen muhtar olamazsın’ dedikleri Sayın Erdoğan, bu millet tarafından başbakan, cumhurbaşkanı ve başkan edildikten sonra ‘Hayır siz o kadar iyi bilmiyorsunuz ahali, ben daha iyi biliyorum’ deyip milli iradeyi gasp etmesi, sandığı tekmelemesi, göreceksiniz ki 23 Haziran’da sonuçları nasıl etkileyecek?”

SIRADAKİ HABER