Akşener: Bu milleti aldattınız, bununla sizi yüzleştireceğim, üzgünüm

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, hükümete birtakım eleştiriler yöneltti. "Bu milleti aldattınız, bununla sizi yüzleştireceğim, üzgünüm" diyen Akşener, ardından "Ya bu ülkeyi seçime kadar adam gibi yöneteceksiniz ya da milletimize sizi öyle anlatacağım ki ilk seçimde bu ülkenin yönetiminden gideceksiniz" ifadesini kullandı.

© AA
Akşener: Bu milleti aldattınız, bununla sizi yüzleştireceğim, üzgünüm

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) düzenlenen grup toplantısında konuşuyor. Akşener'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

- Bu milleti aldattınız, bununla sizi yüzleştireceğim, üzgünüm. Ya bu ülkeyi seçime kadar adam gibi yöneteceksiniz ya da milletimize sizi öyle anlatacağım ki ilk seçimde bu ülkenin yönetiminden gideceksiniz.

- Cumhur İttifakı etle tırnak, asla aranıza girmem, ama hepiniz birlikte verdiğiniz sözleri yerine getireceksiniz.

- Biz bu tabloyu hak etmedik. Özveriyle çalışan sağlık çalışanlarımızın uyarılarını dinlemeyenler, aklın ve bilimin yolundan sapanlar Türkiye'yi bu manzarayla baş başa bıraktı. 

- Bilim Kurulu pazartesi yine toplandı. Neler yapılması gerektiğini anlattılar. Kaybedecek tek bir saatimizin olmadığı bir dönemde, 24 saatimiz daha heba edildi. Sayın Cumhurbaşkanımız ilgilenip karar verecekmiş. Kardeşim sen doktor musun, enfeksiyon uzmanı mısınız? Niye kararı sen veriyorsun, neden kararı bilim insanlarına bırakmıyor musun? Böyle devlet yönetilmez. 

SIRADAKİ HABER