Akşener'den Ali Babacan'a ziyaret

Görüşme sonrası iki lider ortak basın açıklaması yapıyor

© AA
Akşener'den Ali Babacan'a ziyaret

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Demokrasi ve Atılım Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ı ziyaret etti. DEVA Partisi Genel Merkezi'nde saat 14.00'te başlayan görüşme devam devam ediyor. 

Görüşmede, Türkiye'deki son gelişmelerin ve ittifak tartışmasının ele alınması bekleniyor. Görüşmenin ardından iki liderin açıklama yapıyor. 

Babacan ortak basın toplantısında, "Heyetler eşlik etti görüşmeye. Türkiye her alanda zor dönemlerden geçiyor. Ülkemiz daha iyisine layık. Her alanda sorunlar gittikçe büyüyor, ülkemizin geleceği için çalışmak zorundayız. Nazik ziyareti için teşekkür ediyoruz" dedi. 

Babacan, "Teşkilatlarını kurma aşamasında bir partiyiz. Memleket için politika üretmek, teşkilatlanmamıza odaklanmak." ifadesini kullandı. 

Akşener, "Hayırlı olsun ziyareti yaptık. Gelecek hafta da Gelecek Partisi'ne ziyaret edeceğiz. Allah yardımcıları olsun, başarılar diledim. DEVA Partisi'nin kuruluşunda 'Nasıl karşılıyorsunuz?' sorusu geliyordu. Karşılıklı olarak partilerimizin kuruluş aşamasında yaşadıklarını paylaştık. Memleket meselelerini konuştuk. Değerleri görüşleri için teşekkür ediyorum." diye konuştu. 

Bahçeli'nin açıklamaları
Akşener, "Biz hiçbir siyasi partinin başkanına parmak sallamadık. Benim bu konuda söylecek bir sözüm yok." yanıtını verdi. 

Babacan, "Yepyeni bir siyasi tarz ve üslup inşa ediyoruz O tarz bir üsluba yanıt vermeye çok olumlu bakmıyoruz" düşüncesini dile getirdi. 

SIRADAKİ HABER