Akşener'den Bahçeli'ye: Mitil ne oldu mitil?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul İl Başkanlığı'nın düzenlediği bayramlaşma programınde, MHP lideri Bahçeli’nin ‘İstanbul’a mitili atacağım’ sözlerini hatırlattı. Akşener, “Ben şeyi merak ediyorum. Mitil n'oldu mitil?" diye sordu.

© AA
Akşener'den Bahçeli'ye: Mitil ne oldu mitil?

 İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin İstanbul İl Başkanlığı’nda düzenlenen bayramlaşma töreninde, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin İstanbul seçimlerinde yoğun mesai harcayacağını ifade etmek için kullandığı “İstanbul’a mitili atacağım” sözünü hatırlattı.

Sözcü’de yer alan haber şöyle Akşener, Devlet Bahçeli’nin “Bu seçimlerin arkasında FETÖ, PKK, hırsı tükenmeyen politikacılar vardır. Oyunu bozacağız” sözleri sorulunca şöyle konuştu: “Ellerini tutan yok bozsunlar. Abdullah Öcalan’ın avukatları ile görüşmesine cevaz veren beyefendi. Biz üç kere, FETÖ terör örgütünün siyasi ayağı, ekonomi ayağı ve yurtta sulh konseyinin içerisinde kimler var, kimler yok araştırma önergesi verdik. İktidar partilerinin küçüğünün ve büyüğünün oylarıyla reddedildi. Siyasal iktidar tavşana kaç, tazıya tut modeliyle gitti. Hepimize terörist dediler. Bunu da silmeleri mümkün değil. Sandıkta hep beraber göreceğiz. İktidar kendileri, ortak kendileri. Ben şeyi merak ediyorum. Mitil noldu mitil?”

‘BİZ VIP’LERDE DOĞMADIK’

Ekrem İmamoğlu’nun Ordu Havalimanı’nda VIP salonuna alınmamasına ilişkin de konuşan Akşener, “Biz VIP’lerde doğmadık. Ben eski İçişleri Bakan ve beş dönem milletvekilliği yapmış biri olarak ve Meclis Başkanvekilliği görevini yürütmüş biri olarak VIP’e aile fertlerimin alınmadığı bir dönemden geçtim. Halkın arasında olmak ve uçağa binmek çok daha iyi. Dün bunlar Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da yapıldı. Aynısını o da yaşadı. Tarih tekerrürden ibarettir. Erdoğan bunlara çok daha dikkat ederdi eskiden kendisi de yaşadığı için ama bugün kraldan çok kralcıların yürümesine müsaade eden ruh hali de saraydandır” diye konuştu.

MİTİL NE DEMEK?

Bahçeli, YSK’nin İstanbul ile ilgili kararından önce, “Seçim gününe kadar İstanbul’da bulunacağım, karargahımızı İstanbul’da kuracağım. İstanbul’a mitili atacağım” demişti. Mitil, ‘bir yere yapışıp kalmak, kurulmak, kalkmamak’ anlamına geliyor. (HABER MERKEZİ)

SIRADAKİ HABER