Akşener'den iktidara Katar tepkisi: Devlet, ticari sır maskesinin altına saklanamaz!

Partisinin grup toplantısında konuşan İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Katar'la gerçekleştirilen 11 anlaşmanın içeriğini açıklamayan iktidarı, "Devlet, ticari sır maskesinin altına saklanamaz" diye eleştirdi. Bu anlaşmalar arasında Türkiye'nin su kaynakları, limanları, hatta kadınlarla ilgili bir mutabakatın da olduğunu belirten Akşener, "Gizli saklı yapılan bu anlaşmaların akıbetini dikkatle takip edeceğiz" dedi.

© AA
Akşener'den iktidara Katar tepkisi: Devlet, ticari sır maskesinin altına saklanamaz!

Koronavirüs'te şimdiye kadar vaka sayılarının saklandığını ifade eden Akşener, "Sadece kendilerini kandırdılar" dedi. Akşener sözlerinin devamında da, "Propagandayla sorumluluktan kaçabileceğinizi sandınız. Yalanların yatsıya kadar süreceğini görmediniz. Artık yüzlerinizde millete yalan söylemiş iktidarın kapkara lekesi var. İlk seçimde milletimizin karşısına bu lekeyle çıkmak zorunda kalacaksınız" ifadelerini kullandı.

Akşener'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Pandemiyle ilgili iktidarı uyarıyoruz. Bazı ülkelerin hatalarından ders çıkarırlar diye umduk olmadı, vatandaşımızın sağlığı için yaptığımız önerilere kulak asar diye bekledik olmadı. Pandeminin başından bu yana gayretli gördüğümüz Sağlık Bakanı'nı da alınan her karara tebelleş olan Erdoğan'ı da uyardım. Milletimizi bu belaya karşı savunmasız bırakıyorsunuz dedim. Ama sayın Erdoğan her konuyu en iyi bilen olduğu için önerilerimizi dinlemedi. Aylarca vaka sayılarını sağlayıp herkesi kandırabileceklerini sandılar. Sadece kendilerini kandırdılar."

"Madem tek adam düzenini kurdun, başarısızlıkları bir zahmet üstleneceksin"
"Propagandayla sorumluluktan kaçabileceğinizi sandınız. Yalanların yatsıya kadar süreceğini görmediniz. Artık yüzlerinizde millete yalan söylemiş iktidarın kapkara lekesi var. İlk seçimde milletimizin karşısına bu lekeyle çıkmak zorunda kalacaksınız. Sorumluluğu önerilerine kulak asmadıkları bilim kurulunun üstüne yıktılar, ardından da vatandaşları suçladılar. Sen mitingler yap, çay at elbette bir şey olmadığını düşünen vatandaşlarımız olur. Yine ellerini yıkamışlar yine hiçbir suçları yok. Yok öyle Sayın Erdoğan. Madem tek adam düzenini kurdun, o zaman tek sorumlu var o da sensin. Başarısızlıkları da bir zahmet üstleneceksin."

"Yapma etme bu milleti bölme. Gün siyaset yapma günü değil, gün topyekun mücadele etme günü. Yaraları sarma yerine kafa göz yarma devlet insanlığına sığmaz. Sana düşen bu cendereden en az hasarla çıkmamızı sağlamak. Sana düzen esnafımıza, çalışanımıza hangi destekleri vereceksin onları anlatmak. Masal anlatmayı bırak sayın Erdoğan. Bu millet tarihini de değerlerini de senden önce olduğu gibi senden sonra da korumasını bilir. Bu iktidarın millete verebilecek hiçbir şeyi kalmamıştır. Bu iktidar ömrünü tamamlamıştır. Bu iktidar pandemi kadar tehlikeli bir hale gelmiştir. Derhal 14 günlük sokağa çıkma yasağı uygulayın. Bunu yaparken de milletin zararını önleyecek önlemleri alarak yapın.

Katar'la yapılan anlaşmalara eleştiri: Devlet ticari sır maskesinin altına saklanamaz
"Sayın Erdoğan ve Katar emirinin huzurunda çok daha büyük satışlar oldu. Bu satışların aynında içeriği henüz açıklanmayan bir dizi anlaşma yapıldı. Bu anlaşmaların konuları arasında limanlar, su kaynaklarımız hatta aile ve kadınlarla ilgili bir mutabakat bile var. Birçok devlet veya şirket yabancı borsalara ortak oluyor. Biz yabancı yatırımlara karşı değiliz ama gelişmiş ülkelerde bu tür yatırımlarla ilgili kamuoyuna bilgi veriliyor.  Devlet ticari sır maskesinin altına saklanamaz. Gizli saklı yapılan bu anlaşmaların akıbetini dikkatle takip edeceğiz. 

Ayrıntılar gelecek...

SIRADAKİ HABER