Akşener'den Yıldırım açıklaması: Sağduyu gösterdiği için teşekkür ediyorum

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, Binali Yıldırım'ın adaylık nedeniyle TBMM Başkanlığı'ndan istifa etme kararını değerlendirdi. Akşener, "Sağduyu gösterdiği için İYİ Parti'nin bu konuda ortaya koyduğu tavrını değerlendirdiği için kendisine teşekkür ediyorum" dedi.

© AA
Akşener'den Yıldırım açıklaması: Sağduyu gösterdiği için teşekkür ediyorum

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Türkiye-Yunanistan Nüfus Mübadelesi Anlaşması’yla ilgili konferans öncesinde açıklamalarda bulundu.

Soru üzerine TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı nedeniyle istifa edeceği açıklamasını değerlendiren Akşener, “Çok doğru bir davranış sergiledi. Çünkü Sayın Yıldırım çok tecrübeli bir arkadaşımız, çok önemli görevler üstlendi. Dolayısıyla yeni yetme bir görüntü içinde çemkirilmesini, hep onun üzerinden incitilmesini kaldıramayacağını, buna uygun bir adım atacağını inandığımı söylemiştim. O hareketi yaptı” dedi.

Yıldırım’a teşekkür eden Akşener, “Gerçekten kendisine teşekkür ederiz. Çünkü olmazdı. Bu sağduyuyu gösterdiği için İYİ Parti’nin bu konuda ortaya koyduğu tavrını değerlendirdiği için kendisine teşekkür ediyorum” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

SIRADAKİ HABER