Akşener: Erdoğan’ı kuyudan çıkaran CHP, İyi Parti’yi seçime sokan CHP

Halk TV’de canlı yayına katılarak gazeteci Suat Toktaş’ın sorularını yanıtladı.

© AA
Akşener: Erdoğan’ı kuyudan çıkaran CHP, İyi Parti’yi seçime sokan CHP

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın muhalefete ilişkin  söylemlerini eleştirdi, “CeHaPe CeHaPe zihniyeti diye geziyorlar ya, sayın Erdoğan’ı kuyudan çıkaran Cumhuriyet Halk Partisi ve sayın Baykal, bizim de seçime girmemizi sağlayan Cumhuriyet Halk Partisi ve sayın Kılıçdaroğlu, bu hakkı teslim etmemiz lazım” ifadelerini kullandı.

Halk TV’de canlı yayına katılarak gazeteci Suat Toktaş’ın sorularını yanıtladı. 

“Rabia'yı duyan Erdoğan, Nursima'yı duymadı”
Akşener sözlerinin devamında Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı’nın saraydan dışarı çıkmadığını belirterek eleştirilerde bulundu. “Sayın Erdoğan eskiden çıkar kongrelerine giderdi. Başbakanlıktan çıkar evine giderdi. Arabasıyla gezerdi. Şimdi ne oluyor saraydaki bir çalışma odasından saraydaki başka bir odaya, evine gidiyor yürüyerek. Çıkmıyor” diyen Akşener, “Bugün Erdoğan sarayın adamı” dedi.

“Rabia'yı duyan Erdoğan, Nursima'yı duymadı”
Öte yandan Akşener, partisinin grup toplantısında kürsüye çıkardığı Uygur Türkü kadına yönelik, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in 'terörist' ifadelerini de değerlendiren Akşener, daha önce yaptığı "Cinping Perinçek" ifadesini tekrarladı. Akşener, ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu konudaki sessizliğine de değinerek "Rabia'yı duyan Erdoğan, Nursima'yı duymadı" dedi.

CHP'den istifa eden milletvekillerine ilişkin ilk değerlendirme
Akşener, CHP'li vekiller İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy ve Yalova Milletvekili Özcan Özel'in partiden istifa etmesi hakkında konuştu. Akşener, "Şimdi bu konuda konuşmak kolay değil, arkasını bilmiyorum. Ama esas mesele şu, seçmene cevap vermek zorunda kalacağız hep birlikte. Bu istifa eden arkadaşlarımız da alacakları tutumla seçmene cevap verecekler" yorumunu yaptı.

"Seçmenin istediği kendi partisi içerisinde mücadele"
Akşener, konuşmasında şunları kaydetti:

“Bizde de benzer şeyler yaşadık. Partileri çok izam edecek, çok ağır sözler söyleyerek ayrılmalar seçmeni karşısındakini haklı görme konusundan uzaklaştırır. Biz MHP bünyesinde bir mücadele bir yaşadık, müthiş çirkinliklerle karşılaştık.

Benim adaylığım sürecinde, Bahçeli hakkında ve MHP'nin kurumsal yapısına dair kötü bir harfim yok. Bir iddia ve vizyon ortaya koyduk hep, partiyi aşağıya çekecek lüzumsuz dedikodular üzerinden yürüyecek bir dilimiz olmadı. Sonra bizi attılar onun mücadelesini verdik. Sonuçta partiyi kurduk, çok uzun bir süreçti. Tabii bu arkadaşlarımızın ister bizden ister CHP'den kopan arkadaşların tutumları, söylemleri, eylemleri önemlidir. Kimsenin yanına kar kalmıyor bu işler, seçmenin istediği kendi partisi içerisinde mücadele.”

SIRADAKİ HABER