Akşener: HDP'li Semra Güzel'in fezlekesi Meclis'e gelirse "evet" oyu vereceğiz

"Anlıyorum ki TÜİK Başkanı ve Merkez Bankası Başkanı da değişecek"

© AA
Akşener: HDP'li Semra Güzel'in fezlekesi Meclis'e gelirse "evet" oyu vereceğiz

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, HDP'li Semra Güzel'in fezlekesine İyi Parti milletvekillerinin 'evet' oyu vereceklerini açıkladı. 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı ziyaret eden Akşener daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

Akşener şu ifadeleri kullandı: 

"Ziyaretimizin sebebi dün halk otobüsleri esnafı ve minibüsçüler esnafı beni ziyaret ettiler. Bazı talep ve istekleri oldu. Ben de kendilerine söz verdim. Bazı zorluklar var belediyeye dair çözümlenmesi gereken. Onların taleplerini bizzat ileteceğimi söyledim. Onun için geldim. 

Ankara'ya dair yaptıklarına ve yapacaklarına yönelik çok güzel projeler ve hizmetler öğrendik. Ziyadesiyle memnun bir şekilde genel merkeze gideceğiz. Hem belediye başkanlığında gösterdiği ayrımcılık yapmadan, oy vermiş vermemiş bakmadan somut hizmetleri sosyal belediyecilik çerçevesinde yaptıkları hizmetleri öğrenmekten mutluluk duydum.

Bildiğim kadarıyla AKP Genel Başkanı Sayın Erdoğan'ın da ne dediğine dair bilgim yok. AKP yöneticilerinin ısrarla bu konu üzerinden kimsenin bir laf etmediğine dair söylemleri çok ilginç. Muhtemelen şuur altlarındaki Sayın Erdoğan'a, genel başkanlarına duydukları gıcıklığı bizim üzerimizden ortaya döktüler. 

Açılım saçılım denilen sürece karşı çıkmış insanlarız. Erdoğan ve arkadaşları "kandan besleniyorlar, analar ağlamasın" diyerek taciz eden bir dili kullanmışlardı.

Şahsen ben 2010 yılında, üniversitede hocaydım, çok ilginçtir bir Kürt öğrencinin aramasıyla o meşhur çadır mahkemelerinde teröristler mahcup olmasın, üzülmesin, sıkılmasınlar diye Türk bayrağının ve Atatürk'ün resminin çıkarıldığını öğrendim. Ben onu Meclis'te devrin Adalet Bakanı'na sormuştum ve kamuoyuna mal olmuştu. 

Semra Güzel'in fezlekesi gelecek Meclis'e ama emin değilim çünkü ne zaman AKP'liler bağırdılar hiçbir sonuç olmadı. Bu fezlekeye "evet" oyu verecek arkadaşlarımız. İYİ Parti'nin tutumu her zaman terör, teröre yataklık, iltisak, irtibat gibi konularda açık ve nettir. Burada sorunumuz yok, umarım rahatlamışlardır. "

Bir gazetecinin Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin "Ben seçime tek haneli enflasyonla gideceğim 2023 Haziran ayında. Türkiye'yi kendi haline bıraksanız bile yüzde 5 büyür" sözlerini hatırlattığı Akşener, şunları söyledi:

"Anlıyorum ki TÜİK Başkanı ve Merkez Bankası Başkanı da değişecek. Yazlık kışlık bir sistemi var oranın... TÜİK'e göre bir enflasyon rakamı açıklanacak ve Sayın Nebati'nin de gözlerinin ışıltısına bakıp böyle bir enflasyon sonucuyla karşılaşacağız gibi görünüyor."

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2022, 10:00
SIRADAKİ HABER