Akşener: Mersin'de iğrenç işler ve para döndü

Yerel seçimlerde Mersin'de yaşanan aday gösterememe krizi ile ilgili İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener konuştu: Suç duyurusunda bulunduğumuz, iğrenç işlerin ve paranın da döndüğü bir olay bu. Mersin İl Seçim Kurulu 17.26’da eliyle kargacık burgacık bir yazıyla bir müracaatı kabul etti. Akşener ayrıca İmralı Cezaevi'nde bulunan PKK lideri Abdullah Öcalan ile görüşme yapıldığını da öne sürdü.

DHA
Akşener: Mersin'de iğrenç işler ve para döndü

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 31 Mart yerel seçimlerinde aday gösterilemeyen Burhanettin Kocamaz’la ilgili açıklamalarda bulundu. Fox TV’de İsmail Küçükkaya’nın sunduğu ‘Çalar Saat’ programına konuk olan Akşener, “Kocamaz’ın yaşadığı süreç ibret oldu. Mersin’de biz içimizden vurulduk” dedi.

“Seçimler centilmenliğin önde olması, projelerin tartışıldığı ve sonuçta iyi olanın kazandığı bir tercihtir” diyen Akşener, evrakının geç teslim edilmesi nedeniyle İYİ Parti’den aday olamayan Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kocamaz ile ilgili ‘iğrenç işlerin döndüğü bir olay’ değerlendirmesinde bulundu. Akşener, “Son birkaç seçimde proje yerine insanların kamplaştırıldığı, zehirli bir dilin meydana geldiği bir süreç bu. Kocamaz’ın müracaatı ile ilgili il başkanı arkadaş müracaatı yapmadı. Suç duyurusunda bulunduğumuz, iğrenç işlerin ve paranın da döndüğü bir olay bu. Mersin İl Seçim Kurulu 17.26’da eliyle kargacık burgacık bir yazıyla bir müracaatı kabul etti” dedi.

MHP adayı Hamit Tuna’nın attığı tweet’i hatırlatan Akşener, “Kıran kırana bir seçim var. MHP adayının attığı bir tweet var. Hamit Tuna’nın attığı tweet. Diğer taraftan 17.26’da kapıların kapanması gereken bir de 17.50’de yetki verdiğimiz biri… Bu insanları biz 17.50’de görevden aldık. İYİ Parti’nin adayı yok. Bunu anladık. Demokrat Parti adayı istifa etti oradan müracaat etti. İddiaya göre Hamit Tuna’nın organize ettiği 15 kişi itiraz etti. Centilmenlik olması gereken bir seçimde bir adayı komplo kurarak seçim dışına atmayı Mersinlilerin ferasetine sunuyorum” açıklamalarında bulundu.

‘İMRALI İLE GÖRÜŞMELER BAŞLADI’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “HDP eşittir PKK” ifadelerine değinen Akşener, “Adama sorarlar, siz Cumhurbaşkanısınız. HDP eşittir PKK ise siz ne yapıyorsunuz? PKK nedir? Bölücü ayrılıkçı silahlı terör örgütleri. Gereğini yap gereğini. HDP’ye oy verenler PKK’lıdır derseniz, HDP’nin aldığı 6 milyon oyun her birini PKK’lı yaparsınız, ki öyleyse ölmüşsünüz demektir. HDP PKK ile arasına bir mesafe koymadığı sürece bizim için görünür bir siyasi parti değildir. HDP’nin de yöneticileri açısından bize bakış açısına baktığımızda, bizi çok ağır sözlerle tanımladılar. Sayın Erdoğan 6 milyon insanı PKK’lı olarak tanımlıyorsa bunu bilelim. Böyle diyorsa gereğini yapmalıdır. Milyonlarca lira yardım yapılıyor resmi olarak. Bir belediye başkanı fazlası için Türkiye’yi bu duruma getirmeye gerek yok. MHP’yi destekliyor olmak bir suçlamaya refleksi tutum ortaya koymaktır. Madem ki HDP eşittir PKK kazanmasın. Sonuç olarak biz Iğdır’da bir aday çıkarmadık. İlginç bir şey var İmralı görüşmeleri başladı, Apo ile görüşmeler başladı. Ulaklar gelip gidiyor” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

SIRADAKİ HABER