Ali Babacan Manisa İl Kongresi'nde konuşuyor: İnsan hakları dersi almak istiyorsanız tweet attığı için tutuklanan lise üniversite öğrencileriyle görüşün

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, 1. Olağan Manisa İl Kongresi'nde açıklamalarda bulundu. Babacan, Erdoğan'ın sözlerine yanıt vererek "İnsan haklarında reform yapacaksanız bu iş çevreleriyle mi olur? İnsan hakları dersi almak istiyorsanız tweet attığı için tutuklanan lise üniversite öğrencileriyle görüşün" dedi.

© AA
Ali Babacan Manisa İl Kongresi'nde konuşuyor: İnsan hakları dersi almak istiyorsanız tweet attığı için tutuklanan lise üniversite öğrencileriyle görüşün

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada 'Adalet Bakanlığı'nın üzerinde çalıştığı İnsan Hakları Eylem Planı taslağına son şeklinin ekonominin tüm paydaşlarıyla çalışılarak verileceğini' söylemişti. 

Babacan'ın kongredeki konuşmasından satır başları şöyle:

İnsan haklarında reform yapacaksanız bu iş çevreleriyle mi olur? İnsan hakları dersi almak istiyorsanız tweet attığı için tutuklanan lise üniversite öğrencileriyle görüşün

Dünya 5'ten büyük diyenlere diyoruz ki Türkiye 1'den büyüktür

“Kutlu dava” meğer “şahsi dava”ymış, “iktidarda kalma davası”ymış.

“Yola çıktıklarımızı yolda bulduklarımıza değişmedik” diyenler, 40 yıllık arkadaşlarını yolda karşılaştıklarına harcattı.

Yola birlikte çıktıklarınızdan yanınızda kaç kişi kaldı? Mücadeleyle kazandığınız hakların hepsinin teminatıyız.

Helal tek bir lokmanızı kimse elinizden alamaz.

Kimse bu ülkede bir başkasına üstünlük taslayamaz. Kirasını ödeyemeyen, çocuğuna harçlık veremeyen, pazardan alışveriş yapamayan vatandaşa “sabredeceksin“ diyorlar.

Kendilerine gelince Cumhurbaşkanlığı bütçesini tam %28 artırıyorlar. Vatandaşa gelince “TÜİK’in makyajlı enflasyon verisine bakalım .“Esas biz size acı reçeteyi yazalım. Önce siz bunları uygulayın.

Önce hukuk. Hemen tasarruf.  Kamu İhale Mevzuatı‘nda değişiklik. Rant projelerine son.

2021 bütçesinde neye, ne kadar ayrıldığına bakın:

Şeffaf ihale edilmeyip halkımızı fakirleştiren projelerin garantilerine 31 Milyar TL,

Afet yönetimine 3,7 Milyar TL,

Türk-İş’e göre 4 kişilik bir ailenin açlık sınırı 2.517 TL, yoksulluk sınırı ise 8.198 TL.

Evine sadece bir asgari ücret giren aileler, açlık sınırının altında yaşıyor. Onlar ise zenginleşmekten üç beş kişinin zenginleşmesini anlıyor.

Etraflarındaki kalabalık yandaş grubundan, koruma araçlarından oluşan konvoylardan halkı göremez oldular.

Halkımızı dinleyin de yoksulluğun geldiği noktayı görün.

Gençlik programına 744 Milyon TL,

Kadının güçlenmesine 425 Milyon TL.

Manisa’ya baktığımızda, Silikon Vadisi gibi, geleceğin “dijital sanayi şehri“ olarak yıldız gibi parladığını görüyoruz. Türkiye’nin katma değeri yüksek teknolojik ürünlerin üreticisi, geliştiricisi ve ihracatçısı olması için çalışacağız.

SIRADAKİ HABER