Altılı Masa'dan ortak açıklama: Teröre geçit vermeyeceğiz

Altılı Masa toplantısı devam ederken yayınlanan "Teröre geçit vermeyeceğiz" başlıklı ortak açıklamada, "terörle mücadelenin hukuk devletinin en öncelikli görevlerinden birisi olduğu inancındayız." denildi.

© ANKA
Altılı Masa'dan ortak açıklama: Teröre geçit vermeyeceğiz

Altılı Masa liderleri bugün sekizinci kez bir araya geliyor.

Toplantı devam ederken, altı liderden dün İstiklal Caddesi'nde altı kişinin öldüğü bombalı saldırı ile ilgili orta bir açıklama geldi.

"Teröre geçit vermeyeceğiz" başlığı ile paylaşılan açıklamada, "terörle mücadelenin hukuk devletinin en öncelikli görevlerinden birisi olduğu inancındayız." denildi.

Altı liderin ortak açıklaması şöyle:

"Dün (13 Kasım 2022) İstanbul Taksim’de meydana gelen hain terör saldırısını toplantımızın öncelikli gündem maddesi olarak ele aldık."

"Saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Hayatını kaybedenlerin sayısının artmaması için dua ediyoruz."

"Milletimizin başı sağ olsun."

"Terörü, terör örgütlerini ve terörden medet umanları lanetliyoruz."

"Bizler, Türkiye’yi terör saldırılarıyla dizayn etmek isteyenlere karşı kararlı duruşumuzdan asla taviz vermeyeceğiz. Terör örgütlerinin amaçlarına ulaşmalarına hiçbir koşulda müsaade etmeyeceğiz."

"Terörle mücadelenin hukuk devletinin en öncelikli görevlerinden birisi olduğu inancındayız. Bu mücadele sonuç alana dek sürdürülmelidir."

"Bizler sorumluluğumuzun bilincindeyiz ve kararlıyız."

"Milletimizin barış, huzur ve güven ortamında yaşaması hepimizin elindedir."

"Ülkemizin yarınlarını demokratik bir hukuk devletinde güvenle kuracağız."

"Bütün zorlukları hep birlikte aşacağız."

(HABER MERKEZİ)

SIRADAKİ HABER