Babacan: Altılı masanın ortak gündemini sadece 'cumhurbaşkanlığı adaylığına' çevirmeye çalıştıkları tuzağa düşmeyeceğiz

"Şu anda Türkiye'de, 'Benim derdim yok' diyen bir insan bulamazsınız"

© AA
Babacan: Altılı masanın ortak gündemini sadece 'cumhurbaşkanlığı adaylığına' çevirmeye çalıştıkları tuzağa düşmeyeceğiz

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin İl Başkanlığı binasının açılışını gerçekleştirmek üzere Uşak'a geldi. Babacan, "Altılı masanın ortak gündemini sadece cumhurbaşkanlığı adaylığına doğru çevirmeye çalışan, işi oraya kilitlemeye çalışan bir iletişim kampanyası var. Şu anda onun farkındayız ama biz o tuzağa düşmeyeceğiz" dedi. 

"Şu anda Türkiye'de, 'Benim derdim yok' diyen bir insan bulamazsınız"
İl Başkanlığı binasının önünde konuşan Babacan, "Uşak'ta genç ve dinamik bir teşkilat kurduk. Türkiye'nin 81 ilinde şu anda il başkanları görevlerinin başında. Türkiye'de 720 ilçede, ilçe başkanlarımız görev başında

DEVA Partisi damla damla büyüyor. Türkiye'yi karış karış dolaşıyoruz. Vatandaşlarımızı dinliyoruz. Dertleri dertlilerden dinliyoruz. Ankara'da oturduğumuz yerlerden değil, bizzat sahada sıkıntıları tespit ediyoruz

Bu ülkenin sorunlarını çözmek ancak dertleri anlamakla mümkündür. İşte biz bunun için yola çıktık. Bunun için her yerde vatandaşlarımızla konuşuyoruz. Gençlerle, kadınlarla, işçilerle, çiftçilerle, esnafla oturuyoruz, dertleşiyoruz. Türkiye'de şu anda, 'Ben işimden memnunum benim derdim yok' diyen bir insan arayın ki bulabileseniz maalesef" ifadelerini kullandı.

"O tuzağa düşmeyeceğiz" 
Parti binasının önünde gerçekleşen konuşmanın ardından Uşak İl Başkanlığı binasının açılış kurdelesini kesen Babacan, açılışın ardından parti binasında yerel medya temsilcileri bir araya geldi.

Burada gazetecilerin sorularını cevaplayan Babacan, "Altılı masanın ortak gündemini sadece cumhurbaşkanlığı adaylığına doğru çevirmeye çalışan, işi oraya kilitlemeye çalışan bir iletişim kampanyası var. Şu anda onun farkındayız ama biz o tuzağa düşmeyeceğiz. Çünkü bizim için öncelikli olan neyin yapılacağıdır. Yani önce işi tanımlayacağız, parlamenter sisteme çalışacağız, parlamenter sisteme geçiş süreci tanımlayacağız. Daha sonra seçimlere yakın bir dönemde aday konusunda görüşmelere başlayacağız" diye konuştu. 

SIRADAKİ HABER