Babacan'dan 'Pençe-Kılıç' yorumu: Bu operasyonla Türkiye'nin caydırıcı gücü bir kez daha ortaya konmuştur

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, Irak ve Suriye'nin kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik düzenlenen Pençe-Kılıç Hava Harekatı'na ilişkin, "Bu operasyonla Türkiye'nin caydırıcı gücü bir kez daha ortaya konmuştur." dedi.

© AA
Babacan'dan 'Pençe-Kılıç' yorumu: Bu operasyonla Türkiye'nin caydırıcı gücü bir kez daha ortaya konmuştur

Babacan, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, gündemi değerlendirdi.

Düzce'deki depremden etkilenenlere geçmiş olsun dileğinde bulunan Babacan, deprem başta olmak üzere doğal afetlere hazırlık eylem planlarının yer aldığı raporu, tüm kurum ve kuruluşlara daha önce ilettiklerini söyledi.

Terör örgütü PKK ile kararlılık içinde mücadelenin parti programlarında önemli yere sahip olduğunu ifade eden Babacan, "Her türlü terör örgütüne, PKK'ya karşı da büyük bir mücadeleyi hep beraber vermek zorundayız. PKK dahil tüm terör örgütleri ve eylemlerini kınıyoruz, lanetliyoruz. Etnik, dini ve ideolojik hiçbir bahanenin terör eylemlerine gerekçe oluşturamayacağını da söylüyoruz. Teröristlerin şiddete dayalı tüm yöntemlerini kesinlikle reddediyoruz." diye konuştu.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye ve Irak'ın kuzeyinde düzenlenen Pençe-Kılıç Hava Harekatı'na ilişkin de konuşan Babacan, "Suriye ve Irak'ta düzenlenen kapsamlı hava harekatının planlanmasından icrasına kadar emeği geçen tüm silahlı kuvvetler mensuplarını tebrik ediyorum. Bu operasyonla Türkiye'nin caydırıcı gücü bir kez daha ortaya konmuştur." görüşünü paylaştı.

Ali Babacan, olası bir kara harekatı gerçekleşmesi durumunda muhalefet partilerinin de bilgilendirilmesini talep ederek, bu durumda seçilen tarih hakkında da güvenlik sorumlularından bilgi almak istediklerini dile getirdi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan, partileri için hazırladıkları reklam filmine, ücretini ödemeyi teklif etmelerine rağmen bazı medya kuruluşlarının ambargo uyguladığını da aktardı. (AA)

"TRT, Demirören, Doğuş, Turkuaz, Acun Medya dahil bazı medya kuruluşları, para karşılığında tanıtım filmimizi yayınlamayı reddettiler"

Babacan ayrıca partisinin reklam kampanyasına başladığını duyurdu. Hiçbir akreditasyon uygulamadan tüm televizyon kanallarına reklamlarını gönderdiklerini söyleyen Babacan, “Bazı medya kuruluşları bize akreditasyon uyguladı. Yani tanıtım filmimizi ücreti karşılığı yayınlamayı reddettiler” dedi.

Babacan şu ifadeleri kullandı:

“Zaten haberlerimizi vermeyen kanallar, ücretli tanıtım filmimizi de yayınlamadılar. Hangi mecralar bunlar: TRT kanalları, Demirören Medya, Doğuş Medya, Turkuaz Medya, Acun Medya, Piri Medya, Mepa Medya, Beyaz Medya, Türk Medya. Firma isimleriyle tanımayan arkadaşlarımız olabilir: Yani hangi kanallar? Kanal D, Star, ATV, CNN Türk, NTV, A Haber, Kanal 7, TV8 gibi kanallar. Bunlar paramız karşılığı tanıtım filmimizi yayınlamayı dahi reddeden kanallar."

SIRADAKİ HABER